חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על אורמת טכנולוגיות: רווחיות על הפרק

מחיר היעד עולה מינורית ל-60$, וההמלצה יורדת ל"משקל שוק"; הנחת הפעלה מלאה של פונה תוך 18 חודשים וקבלת פיצוי מלא מהביטוח גוזרים למניה מחיר יעד של כ-63$

חדשות ספונסר 05/12/2018 11:17

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והאנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום עדכון המלצה על מניית אורמת: אנו מעדכנים מינורית את מחיר היעד למניית אורמת טכנולוגיות ל-60 ד’, כנגזר מההשפעה החיובית של התיסוף ב-$ ומורידים את ההמלצה ל"משקל שוק", עקב הגעת המניה לטווח מחיר היעד הביצועי. מניית אורמת פיגרה מתחילת השנה בכ-17% מול סקטור יצרניות החשמל בארה"ב, המהווה חלק ממדד ה- Utilities של S&P. ביצועי הסקטור עצמו היו דומים לביצועי מדד ה-SPX ועקפו אותו לאחרונה באחוז אחד.

 

צפי חזק ל-4Q: ה-EBITDA המנוטרל החזוי ל-4Q עומד על 115-125 מ’ ד’, בהתבסס על התחזית השנתית המעודכנת בסך של 370-380 מ’ ד’, שכוללת הכרה בפיצוי ביטוחי בסך 20 מ’ ד’. מדובר בתחזית חזקה, שגם אם היא כוללת ניטרולים, מבוססת על צמיחה במגזר החשמל ועל צבר חזק של מוצרים. בסוף שנת 2018 אורמת צפויה להשלים הוספה של 115 MW ברוטו או 75 MW נטו, (עד שיתברר תוואי השיקום של התחנה בהוואי). התוספת לפורטפוליו כוללת את מיזוג 38 MW מרכישת USG, הוספת 14 MW בסארולה אינדונזיה, הרחבה של 11 MW באולקריה שבקניה, 4 MW בבריידי והקדמה לדצמבר של הפעלת 48 MW במקגינס 3.

 

ההפתעה השלילית ב-3Q נבעה מירידה חדה בשיעור הרווח הגולמי הכולל, לכדי 29.3% מול 37.7% ברבעון הקודם, וירידה בשיעור של 31% ברווח התפעולי - בניטרול ח"פ. כזכור, ב- 2Q הושפעה הרווחיות של מגזר החשמל לשלילה מעבודות התחזוקה בהטמעת התחנות של USG וב-3Q הירידה נבעה מצירוף תקלות וקיצוצי הספק, עקב חיבור תחנות לרשת. שני הרבעונים הושפעו לרעה ע"י פונה ש"חתכה" כ-4% מהרווח הגולמי של המגזר. נציין כי אירועים כאלה אינם חריגים בתחנות כוח, בייחוד בתקופות של צמיחה מואצת. אלא שבמקרה של אורמת הרגישות התעצמה, ולא רק בגלל העלייה בסטיות התקן בוול סטריט, אלא גם בגלל שמדובר בתחום פעילות ייחודי ומורכב, שבו מרבית המידע הענפי מגיע מהחברה עצמה.

 

המסקנות מדוחות 3Q: נראה כי הוסקו מסקנות וצמד המילים "ניהול ציפיות" הופנם היטב. למען ההגינות, יש לציין כי ORA מוסרת תחזית שנתיות בלבד, והיא צופה לעמוד בתחזית השנתית להכנסות בסך 698-722 מ’ ד’. תחזית ה-EBITDA אושרה אך היא תלויה במועד ההכרה בפיצוי ביטוחי בגין נזקי הגעש בהוואי. החברה ציינה בשיחת הועידה כי ההשפעה השלילית של השבתת פונה על הדוחות תמשך ברבעונים הבאים, הן בהיבט הפחת והן בהוצאות ישירות. 

 

תחנת פונה שבהוואי: החברה רואה אפשרות לפתוח את התחנה מחדש בעוד 18 חודשים. בינתיים, עד סוף שנת 2018 התוכנית לשיקומה מוקפאת. אנו אומדים את שוויה בכ-133 מ’ ד’, במודל שמבוסס על מכפיל EV/EBITDA של 11, בניטרול חלקה של נורת’ליף. אנו מניחים במודל 50% משווי התחנה מטעמי שמרנות.

 

צבר המוצרים : ב-1 בנובמבר 2018 עמד הצבר של מגזר המוצרים על 226 מיליון ד’. בהנחת 50 מ’ דולר מכירות ב-4Q עדיין החלק הארי של 176 מ’ דולר מיועדים למכירה ב-2019. כזכור, כ-90 מ’ דולר מהם מיועדים לשווקים של ארה"ב וניו זילנד. החברה ציינה כי היא סגרה שני חוזים חדשים בטורקיה ומדינה זו ממשיכה להוות שוק חשוב. לפי פרסומים בעיתונות מקצועית, אורמת בנתה ומסרה עד כה 34 תחנות בטורקיה בהיקף של 635 MW. החברה ציינה כי הרווחיות בטורקיה נשחקה חלקית על רקע התחרות.

 

מכפילים: כאמור, קבוצת ההשוואה ההיברידית של אורמת הידלדלה עקב רכישות גופי פריווט אקוויטי. נציין, כי מכפיל EV/EBITDA החזוי של אורמת עומד על כ-x11, לשנים 2018-2019, מול מכפיל של כ-X10 לחברות אשר נותרו בקבוצה, כאשר הצמיחה של אורמת גבוהה מזו של המתחרות והמינוף נמוך יותר. מנגד, אורמת נמצאת בעיצומו של מחזור השקעות מאסיבי. ותוכניות ההתרחבות שלה במדינות מתפתחות משפיעות על שיעורי ההיוון המייצגים.

 

שורה תחתונה: מחיר היעד עולה מינורית ל-60$, וההמלצה יורדת ל"משקל שוק". נציין כי הנחת הפעלה מלאה של פונה תוך 18 חודשים וקבלת פיצוי מלא מהביטוח בסך כ-100 מ’ ד’ גוזרים למניה מחיר יעד של כ-63$.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה