תביעה יצוגית נגד מנורה: אינה מפצה רכב שאינו פרטי ומסחרי בגין ירידת ערך

סכום תביעתו האישית של התובע הייצוגי העמד ע"ס של 13,685 ש"ח. סכום התביעה המצרפי לכלל חברי הקבוצה הוערך בסך של 63 מיליוני ש"ח

מערכת ספונסר 10/07/2018 12:12

א+א-

נגד חברת הביטוח מנורה הוגשה בבית המשפט המחוזי מחוז מרכז תובענה ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית אשר עניינה טענה כי מנורה אינה מפצה את מבוטחיה שרכשו "פוליסות לביטוח כלי רכב שאינו פרטי ומסחרי עד 3.5 טון" בגין נזק של ירידת ערך שנגרם לרכבם עקב תאונה מכוסה. סכום תביעתו האישית של התובע הייצוגי העמד ע"ס של 13,685 ש"ח. סכום התביעה המצרפי לכלל חברי הקבוצה הוערך בסך של 63 מיליוני ש"ח.

 

הקבוצה אותה מבקשים התובעים לייצג, כמפורט בבקשה, הינה כל מבוטחי המשיבה, אשר בוטחו ב’פוליסה לבטוח כלי רכב שאינו פרטי ומסחרי עד 3.5 טון’, ואשר ארעה לרכבם תאונת דרכים, בעקבותיה נגרם לרכבם נזק של ירידת ערך אשר המשיבה לא פיצתה אותם בגינו. עילות התביעה העיקריות על פי הבקשה הן, בין היתר: הפרת חוזה, עשיית עושר ולא במשפט הטעיה חוסר תום לב וניצול מצוקה ותנאי מקפח בחוזה אחיד. באי כוח התובע הייצוגי הם עורכי הדין שירה בלום-וולף ועמית בן-ארויה.

 

הסעדים העיקריים להם עותר התובע הינם: לחייב את המשיבה ולפצות את חברי הקבוצה בגין נזק ירידת הערך שנגרם לרכבם; להוציא צו עשה/סעד הצהרתי ולהורות לנתבעת להכיר בנזק של ירידת ערך עקב תאונה כנזק מכוסה על פי הפוליסה; לפצות את מבוטחיה בגין נזק של ירידת ערך עקב תאונה וליתן כל סעד אחר הנראה לבית המשפט הנכבד כצודק בנסיבות העניין. בשלב זה, מנורה עדיין לומדת את התביעה ואת הבקשה.

  1. מניות בכתבה
  2. מנורה מב החז

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה