אקסנצ’ר ארחה ילדים מלוד כחלק מתוכנית החשיפה להייטק של עמותת מחשבה טובה

נעמי גולעד, יועצת בחברה, עבדה עם הילדים בתחנת הבינה המלאכותית והדריכה אותם במשחק אפליקטיבי ללימוד מונחים בסיסיים בתחום

מערכת ספונסר 23/05/2018 15:02

א+א-

Accenture ישראל, המהווה חלק מחברת הייעוץ הגלובלית הגדולה בעולם, אירחה לאחרונה, במשרדיה בהרצליה, 30 ילדי כיתה ה’ מהעיר לוד. הילדים, לוקחים חלק בתוכנית החשיפה לסייבר ולטכנולוגיה של עמותת "מחשבה טובה" ומחלקת החינוך בעירית לוד.

 

מחשבה טובה, אשר הוקמה ב- 2004, נועדה לצמצם פערים תוך חשיפה להייטק ולימוד טכנולוגיה. העמותה עובדת עם ילדים ונוער בכל רחבי הארץ, בתוך בתי הספר, בפנימיות, במועדוניות ועוד. "אנחנו מעוניינים כי הילדים, שמגיעים אלינו, ישמרו על רצף לימודי" מסבירה הדס בוקע, מנהלת המרכז הטכנולוגי של מחשבה טובה בלוד. "לכן אנחנו דואגים לקורסים והפעלות רב-שנתיות, והילדים עוברים אצלנו מקורס סייבר, לקורס כתיבת קוד, ומשם לרובוטיקה וכן הלאה. אפילו בקבוצה שהגיעה היום ל- Accenture יש ילדים שכבר 3 שנים איתנו."

 

"כאשר נכנסנו ללובי של הבנין הבוקר הילדים אמרו וואו" ממשיכה אותה שירה יהודית נעים, מנהלת תחום ילדים ארצית בעמותה, "וזו בדיוק המטרה שלנו: לחשוף אותם לתחומים ולתפקידים שהם לא פוגשים ביומיום, כדי לטפח יחד מודלים לחיקוי, למיצוי אישי, בשאיפה ליצור עתיד משמעותי עבורם."

 

המפגש ב- Accenture נפתח עם הרצאת היכרות קצרה של שלי לב, מנהלת משאבי אנוש וקשרי עמותות ב- Accenture. לאחר מכן, חלפו הילדים בין שלוש תחנות, כולל: תחנת סייבר, תחנת מציאות רבודה ותחנת בינה מלאכותית ומשחקי קוד.

 

ניב אנגל, מנהל אבטחה ב- Accenture, הדגים לתלמידים כיצד ניתן לבצע מתקפת כופר באמצעות מתנה תמימה כמו מאוורר אישי אשר מתחבר למחשב דרך USB. "למעשה המחשב מזהה את הרכיב הזה כמקלדת ולכן האנטי וירוס לא דוחה אותו" הסביר, "ברגע שמחברים את המאוורר למחשב מתרחש קסם. קסם רע במקרה שלנו – ההאקר משתלט על כל המחשבים שנמצאים ברשת ומצפין את המידע שבהם. על מנת לשחרר את המידע יש לשלם לתוקף 600 ביטקוין, בהתאם להנחיות המופיעות על המסך." הילדים שכבר שולטים במונחים המרכזיים ויודעים להבחין בין White Head ל- Black Head התרגשו מאד מן הדוגמא החיה.

 

נעמי גולעד, יועצת ב-Accenture, ומי שיזמה את המפגש והובילה אותו בתוך החברה, עבדה עם הילדים בתחנת הבינה המלאכותית והדריכה אותם במשחק אפליקטיבי ללימוד מונחים בסיסיים בתחום, ואילו עומר לפקוביץ, מנהל מערכות ב- Accenture, הנחה את הילדים בעבודה עם משקפי מציאות רבודה, באמצעותם ראו למשל כלבים , עצים ופרחים המשתלבים בסביבה האמיתית.

 

"אנו אסירי תודה לצוות האנרגטי והמקצועי של Accenture ומעריכים מאד את המוכנות לפנות לנו זמן ולהקדיש לילדים את מלוא תשומת הלב" סיכמה שירה יהודית את המפגש. "אנו מקווים כי כאשר הילדים שלנו יעמדו בצמתי קבלת החלטות חשובים בעתיד הם יזכרו גם את הביקור הזה."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה