קומפיוג’ן מינתה את דר’ הנרי אדוויה לתפקיד סמנכ”ל קליני

דר’ אדוויה עובר מחברת גיליעד, וימלא תפקיד מרכזי בהובלת החברה לעבר שלב הניסויים הקליניים ויהיה אחראי על פיתוח צנרת התרופות הקליניות

מערכת ספונסר 26/03/2018 14:13

א+א-

קומפיוג’ן הודיעה היום על מינויו של דר’ הנרי אדוויה (Henry Adewoye, MD) למשרה חדשה של סמנכ"ל קליני, החל מהיום. דר’ אדוויה מביא עימו יותר משני עשורים של ניסיון עשיר ורחב בניהול ניסויים קליניים באונקולוגיה והמטולוגיה הן בתעשייה הפרמצבטית והן באקדמיה. כסמנכ"ל קליני, דר’ אדוויה ימלא תפקיד מרכזי בהובלת החברה לעבר שלב הניסויים הקליניים ויהיה אחראי על פיתוח צנרת התרופות הקליניות של קומפיוג’ן. דר’ אדוויה יעבוד במשרדי החברה בקליפורניה וידווח לדר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן כחבר הנהלת החברה.

 

ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, ציינה, "אנחנו שמחים לקדם את פניו של הנרי לצוות ההנהלה של קומפיוג’ן בתקופה בה אנו מקדמים את צנרת התרופות שלנו אל הקליניקה. המומחיות הענפה של הנרי בפיתוח קליני של תרופות תתרום לפיתוח התרופות הראשונות מסוגן של החברה, שצפויות לתת מענה לצרכים רפואיים שאין להם כרגע מענה עבור חולים שסובלים ממגוון סוגי סרטן".

 

דר’ אדוויה מצטרף לקומפיוג’ן מחברת גיליעד (Gilead Sciences), שם כיהן עד לאחרונה כמנהל קליני בתחום המחקר הקליני האונקולוגי, היה חבר בצוות ההנהלה האונקולוגית וכיהן במשרות שונות עם אחריות גוברת כמנהל קבוצת פרויקטים עבור מספר ניסויים קליניים Phase 1-3. לפני גיליעד, הוא ניהל את המחקר הרפואי הקליני באונקולוגיה באמג’ן (Amgen Inc.). דר’ אדוויה השלים את ההתמחות שלו בהמטולוגיה ואנוקולוגיה במרכז הרפואי של בוסטון, ואת ההתמחות שלו ברפואה פנימית בקולג’ הרפואי מהארי. דר’ אדוויה סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת ג’וס בניגריה והתמחה בהמטולוגיה ורפואת מעבדה בבית החולים האוניברסיטאי באיבדן, ניגריה. דר’ אדוויה הוסמך על ידי האיגוד האמריקני לרפואה פנימית כמומחה לאונקולוגיה רפואית, המטולוגיה ורפואה פנימית.

 

דר’ הנרי אדוויה, סמנכ"ל קליני בקומפיוג’ן, אמר: "אני נרגש להצטרף לקומפיוג’ן ולעבוד עם הצוות כולו בקליפורניה ובישראל, כמו כן עם הוועדה המדעית המייעצת ועם החוקרים הקליניים, בעודנו משיקים את הניסויים הראשונים בבני אדם עבור COM701, נוגדן תרפויטי כנגד חלבון הבקרה החדש של מערכת החיסון, PVRIG, בהמשך שנת 2018, ועבור COM902, נוגדן תרפויטי כנגד TIGIT, ב-2019. יכולות הגילוי החישוביות של קומפיוג’ן ממצבות את החברה באופן ייחודי בתעשייה תחרותית זו, עם היכולת לגלות חלבוני מטרה חדשים ולפתח אימונותרפיות חדשות מסוגן לסרטן, שעשויות להרחיב את אפשרויות הטיפול הזמינות לרופאים ולחולי סרטן כיום".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה