מניה שתיקנה לאחרונה וצפויה לחזור למומנטום חיובי

מניית הליברטון איבדה כ- 15% מהשיא השנתי בעקבות המימוש בשווקים

דורון מיטרני 15/02/2018 14:37

א+א-

הליברטון (סימבול: HAL) – החברה מספקת שירותי הנדסה, בינוי, תחזוקה ולוגיסטיקה לחברות מתעשיית האנרגיה והכימיקלים וגופי ממשל ברחבי העולם. החברה פועלת בכ- 100 מדינות ברחבי העולם. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 41.88 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה ב- 22.01 את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי לשנת 2017. הכנסות החברה הסתכמו ב- 5.94 מיליארד דולר, לעומת 4.02 מיליארד דולר ברבעון המקביל והרווח הנקי הסתכם ב- 462 מיליון דולר לעומת 32 מיליון דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 0.46 דולר, בפועל החברה הציגה רווח של 0.53 דולר למניה ובתגובה זינקה בכ- 6% לשיא תקפתי חדש.

 

למרות המגמה החיובית ושיא תקופתי חדש שנרשם לאחר פרסום המאזן, המניה החלה להתממש בהשפעת שינוי המגמה שפקד את שוקי המניות והסחורות בשבועות האחרונים. בעקבות כך המניה איבדה כ- 15% מהגבוה השנתי. השבוע החלה להתבסס מעל אזור 46-47 דולר, בתצורה הדומה להתנהגות מחיר הנפט.

 

מהזווית הטכנית, אזור 46 דולר סומן כאזור תמיכה לאחר שהמניה נבלמה סביב אזור זה בתחילת השבוע. קודם לכן, רמה זו התנגדה במהלך החודשים יולי-דצמבר ולאחר שרמה זו נפרצה המניה זינקה עד לרמה של 58 דולר. המימוש האחרון מחק את הזינוק האחרון, לכן במידה ושוק המניות והסחורות יתקנו כלפי מעלה, ההנחה היא שגם הליברטון תתקן חזרה לאזור השיא האחרון ב- 57-58 דולר. 

 

הטריגר החיובי יתקבל בפריצה של 48.5 דולר, הגבוה השבועי והנחת עבודה זו בתקוף כל עוד המניה נסחרת מעל ל- 46 דולר, במונחי שער סגירה.

 

גרף מניית HAL; מקור: StockCharts.com

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה