ניתוח טכני

מחפשים מניה שנמצאת רגע לפני פריצה? הנה הזדמנות מעניינת

מניית הליברטון נסחרת בסמוך לרמת התנגדות מהותית שפריצתה תהווה שינוי מגמה

דורון מיטרני 20/12/2017 15:41

א+א- 1

הליברטון (סימבול: HAL) – החברה מספקת שירותי הנדסה, בינוי, תחזוקה ולוגיסטיקה לחברות מתעשיית האנרגיה והכימיקלים וגופי ממשל ברחבי העולם. החברה פועלת בכ- 100 מדינות ברחבי העולם. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 40 מיליארד דולר.

 

ברבעון האחרון החברה הכניסה 5.44 מיליארד דולר, לעומת 3.83 מיליארד דולר ברבעון המקביל והרווח הנקי הסתכם ב- 361 מיליון דולר לעומת 7 מיליון דולר.

 

בחודש ספטמבר המניה סמנה תחתית ברמה של 38 דולר, זאת לאחר מגמה שלילית מתמשכת. עד כה השלימה עליה של כ- 20% מהשפל.

 

מהזווית הטכנית, המניה נסחרה בפעם הראשונה מאז חודש יוני מעל 46 דולר, אולם נסוגה חזרה לקראת סיום המסחר. בפועל אזור 45.8-46 דולר מהווה רמת התנגדות מהותית אשר בלמה מספר רב של ניסיונות פריצה. במהלך התקופה של החודשים יוני ועד היום נוצרה תבנית היפוך מגמה בדמות "ראש כתפיים" כאשר סגירה עמל 46 דולר תוציא לפועל את התבנית הנל.

 

גרף מניית HAL; מקור: StockCharts.com

 

הנחת עבודה – הטריגר החיובי למימוש תבנית ההיפוך יתקבל בפריצה וסגירה מעל 46 דולר. יתכן והמניה תדשדש לפני כן בטווח 44-46 דולר, טווח המסחר של ימי המסחר האחרונים. מחיר היעד הנוכחי סומן סביב 51 דולר כאשר 47.70 דולר מהווה התנגדות נקודתית שפריצתה תאשרר את היפוך המגמה ותפתח יעדים חדשים.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    למי שמחפש תבנית ראש כתפיים

    קלאסית
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    energy 20/12/2017 16:02