דני מזרחי, אופל באלאנס קרדיט: יח"צ

זרקור על מניה: אופל בלאנס

"השינויים הרגולטוריים נותנים רוח גבית לפעילות החברה ומחזקים אותה מאוד. חוק הפיקוח על שירותים פיננסים שאושר ביוני 2017 מבטיח שבתחום ייקחו חלק רק שחקנים ראויים"

מערכת ספונסר 08/02/2018 12:12

א+א-

צוות אתר ספונסר פנה למנכ"ל החברה מר דני מזרחי עם 5 שאלות וקיבלנו 5 תשובות.

 

איזה מהלכים  משמעותיים השפיעו על החברה בשנה האחרונה?

תשובה: בשנה האחרונה החברה השלימה מספר מהלכים משמעותיים תוך התמקדות באסטרטגיית הצמיחה והפיזור הגיאוגרפי של הקבוצה. החברה השיקה את הסניף הרביעי של הקבוצה בבאר שבע, מהלך שנותן לחברה יתרונות של גודל והופך אותה למובילה בתחומה.

 

כחלק מההשקעה בפיתוח הטכנולוגי פיתחנו את הכספוצ’קים (מסופים דיגיטליים למסירת שיקים לנכיון) וקיבלנו משובים חיוביים מלקוחות רבים שמשתמשים במסופים ונהנים מהם, אנו ממשיכים בהפצתם כחלק מהנגשת השירות ללקוחותינו.

 

החברה השלימה גיוס אג"ח בשוק ההון בריבית אטרקטיבית מאוד שסייעה בהקטנת עלויות המימון ובהרחבת פעילות הסניפים באשדוד, ראשון לציון, חולון ובאר שבע.

 

מהלכים נוספים התרחשו בסביבה העסקית והרגולטורית שהתאפיינה בסגירת סניפי בנקים מחד ובהקשחת התנאים (לקבלת רישיון) לפעילותם של נותני שירותי מטבע. שני המהלכים הללו הביאו ומביאים לגידול מתמשך בביקוש לשירותים הפיננסים של אופל בלאנס.

 

מה הסיבות לשיעור הרווחיות הגבוה של החברה לעומת מתחרותיה?

תשובה: בשונה ממתחרותיה מודל החברה משרת אלפי לקוחות קטנים ובינוניים, המודל מטפל בעשרות אלפי ממסרים ומשאיר שולי רווח גדולים יותר. החברה מעניקה ללקוחותיה את מירב השירותים הפיננסים להם זקוקים עסקים ומאפשרת ללקוחותיה שירותי פרמיום נוספים כגון: העברות לחול, רכישת מט"ח, ליווי פרויקטים, כרטיס נטען ושירותי קופה, כאלו ועוד מכניסים לחברה רווח נוסף. עוד יצוין כי החברה אינה זקוקה למתווכי אשראי ואינה משלמת עמלות תיווך. כמו כן, מאחר והחברה בעלת פיזורים אדירים רמת הסיכון יורדת ושולי הרווח גבוהים.

 

כמו כן על פי תוצאות החברה עד הרבעון השלישי לשנת 2017 תרומתו של הסניף בבאר שבע מורגשת כבר במהלך שנת פעילות ראשונה וכך גם הסניפים בחולון ובראשון לציון שפעילותם ותרומתם להכנסות ולרווחיות נמצאת בקו עליה מאז שנרכשו בשנת 2016.

 

תחום ההתמחות שלכם הוא נכיון שיקים מסחריים, במה בא לידי ביטוי היתרון שלכם על פני המערכת הבנקאית והמתחרים שלכם?

תשובה: נכיון שיקים במערכת הבנקאית מתבצע לעיתים רק כנגד בטוחות מלאות וצורך בהוכחת איתנות פיננסית של מקבל השירות, בעוד שלאופל בלאנס יתרונות מובהקים ביחס למערכת הבנקאית: אופל בלאנס מספקת שירותי נכיון שיקים ללא צורך בבטוחות ומעניקה שירותי נכיון גם ללקוחות בעלי היסטוריה פיננסית אשר יכול ולא יקבלו שירות כאמור בבנקים.

 

מאחר ולאופל בלאנס 23 שנות ותק בתחום, המון ידע, ניסיון והיכרות עם השוק המקומי, יש לחברה את היכולת לעשות חיתום איכותי, לקבל החלטות נבונות תוך זמן קצר ולהעניק שירות למגוון לקוחות. שירות זה משמש מנוע צמיחה לכל לקוחותינו ומאפשר להם לצמוח גם אם אין ברשותם הון עצמי.

שירותי נכיון מספקים פתרון תזרימי לעסקים קטנים ובינוניים בכל תחומי המשק.

החברה נותנת שירותים רק ללקוחות קצה ואינה מספקת שירות לקבלני משנה בתחום הפיננסים.

אופל בלאנס מתאימה את שירותיה לאופי הפעילות של לקוחותיה ובצורה זו מצמצמת פערים חברתיים בין לקוחות חזקים לחלשים ובין לקוחות בעלי הון עצמי ולכאלה שאין ברשותם הון עצמי.

 

 

איך היית מסכם את ארבע השנים הראשונות שלכם כחברה ציבורית?

תשובה: אופל בלאנס החלה את חייה כחברה ציבורית לפני יותר מארבע שנים עם סניף אחד באשדוד. מאז החברה מיזגה לתוכה עוד שתי חברות בתחום וההון העצמי שלה צמח מ12 מיליון ₪ לכ-60 מיליון ₪ (נכון לסוף הרבעון השלישי לשנת 2017). הצלחנו למזג לתוך אופל את שני הסניפים בחולון וראשון לציון ולפני שנה פתחנו סניף רביעי בבאר שבע. כיום יש לחברה כ-30 עובדים ונציגי שירות ואת סניפיה פוקדים מאות לקוחות חדשים וישנים מדי יום.

 

האטרקטיביות של החברה באה לידי ביטוי בגיוס אג"ח בסך של כ-70 מיליון ₪ בשנה שעברה, ובריבית נמוכה שתרמה להורדת עלויות המימון ולהרחבת הפעילות. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד וסך הדיבידנד אשר חולק לבעלי המניות של החברה ב-4 שנים האחרונות הסתכם בכ-13 מיליון ₪. תיק הלקוחות של החברה היה לפני ארבע שנים כ-73מיליון ₪ ונכון לסוף הרבעון השלישי של שנת 2017 הוא כ-213 מליון ₪!!

 

היותה של אופל בלאנס חברה ציבורית מאפשר לה להיות שקופה לחלוטין לכל בעלי המניות שלה ולהשתמש בשוק ההון ככלי לגיוס הון או חוב להרחבת הפעילות.

 

 

מה הם מנועי הצמיחה של אופל לשנים הבאות?

תשובה: אופל בלאנס הוכיחה את עצמה מאז הפכה לחברה ציבורית תוך שהיא רושמת גידול מתמשך הן בהכנסות והן ברווח הנקי. החברה ערוכה הן מבחינה מקצועית והן מבחינה פיננסית להמשיך במדיניות הצמיחה, תוך ניצול יתרונותיה בהשוואה למתחרים. ההתמקדות בתחום של נכיון שיקים המבוסס על פיזור בין אלפי לקוחות והפריסה הגיאוגרפית בשילוב הכספוצ’קים מאפשרת לחברה לתת שירות נגיש ללקוחות בכל הארץ.

 

השינויים הרגולטוריים נותנים רוח גבית לפעילות החברה ומחזקים אותה מאוד. חוק הפיקוח על שירותים פיננסים שאושר ביוני 2017 מבטיח שבתחום ייקחו חלק רק שחקנים ראויים, גופים מפוקחים ושקופים.

 

אופל בלאנס כי זה הרבה יותר מבנק – זו הסיסמא של החברה והיא מוכיחה את עצמה ביכולת לתת מענה מלא, מיידי ומקצועי ללקוחותיה. על דגלה של אופל בלאנס חרות החזון לקדם ולאפשר לעסקים קטנים ובינוניים לצמוח, להתפתח, לשגשג ולפרוח, תוך התגברות על אתגרי המימון השונים העומדים בפני בעלי עסקים מידי יום.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה