מעלות אישררו דירוג מנפיק לנאוי: ”תשמור על בסיס הון חזק ואיכות נכסים טובה”

חברת הדירוג מאשרת את דירוג המנפיק ilA/ilA-1, עם תחזית יציבה, המשקפת את הערכתם שאחים נאוי תשמור על הפרופיל העסקי שלה ב-12 החודשים הקרובים

מערכת ספונסר 14/12/2017 10:56

א+א-

מעלות מאשרת את דירוג המנפיק ilA/ilA-1 לחברת אחים נאוי, באופק יציב. בחברת הדירוג מציינים כי "תחזית הדירוג היציבה לקבוצת אחים נאוי משקפת את הערכתנו כי החברה תשמור ב-12 החודשים הקרובים על הפרופיל העסקי שלה כאחד מנותני האשראי החוץ-בנקאי המובילים לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים בשוק המקומי בתחום ניכיון הצ’קים, וכן על בסיס ההון החזק ואיכות הנכסים הטובה שלה".

 

לדבריהם, "התחזית היציבה מאזנת בין המגמה החיובית בהערכת הסיכונים הכלכליים בישראל במסגרת דוח ה-BICRA שלנו והשיפור במימון ונזילות החברה לבין התגברות התחרות בענף ניכיון הצ’קים והסיכון של האטה חריפה בתחום הנדל"ן הנובע מחשיפה משמעותית למגזר זה - בדומה למתחרים".

 

בין החוזקות של נאוי מונים במעלות בסיס הון חזק ביחס להיקף הפעילות, הנתמך באיכות נכסים טובה וברווחיות גבוהה; גמישות מאזנית הנתמכת על ידי מח"מ נכסים קצר ושיפור בפרופיל מימון ונזילות; וניסיון רב שנים בתחום הפעילות. החולשות: ריכוזיות גיאוגרפית ועסקית גבוהה, תלות גבוהה במספר מצומצם של אנשי מפתח, והתגברות התחרות בענף.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה