”התייחסותנו לנאוי כאל חברת צמיחה הולכת ומתבררת כשגויה”

אייל דבי, מנהל מחקר ני"ע ישראלים בלאומי שוקי הון, בתגובה לדוחות: "קשה לומר שמכפיל הרווח הנקי בו נסחרת המניה כיום עושה עוול לחברה"

מערכת ספונסר 16/11/2017 12:51

א+א-

אייל דבי, מנהל מחקר ני"ע ישראלים בלאומי שוקי הון, התייחס היום לדוחות חברת האחים נאוי לרבעון השלישי של 2017: "אחים נאוי פרסמה לפני זמן קצר את דוחותיה הכספיים, לרבעון השלישי של שנת 2017, שבדומה לדוחות הקודמים, וגם לאלו שלפני הקודמים, וגם לאלו שלפניהם, הצביעו על מגמה מוזרה ומטרידה.

 

"האמת היא שכאשר פתחנו את הדוח הכספי הבוקר, ’רצנו’ מיד לשורת הרווח הנקי ברבעון והכפלנו אותה בארבע. ייחלנו לקבל מספר שחורג מהרצועה הצרה שמאפיינת את החברה תקופה כל כך ארוכה - הטווח שבין 60 מיליוני שקלים ל- 65 מיליוני שקלים. קיבלנו 63 מיליוני שקלים.

 

"תראו, בסוף שנת 2013 עמד תיק הלקוחות של החברה על רמה של 895 מיליוני שקלים, כאשר הרווח הנקי בשנה שלאחריה הסתכם לכדי 63 מיליוני שקלים. תיק הלקוחות הנוכחי עומד על סך של למעלה מ- 2 מיליארדי שקלים, יותר מאשר כפול, אבל באופן מוזר ולא צפוי, הרווח הנקי של החברה נשאר בדיוק באותה הרמה - קצב של 63 מיליוני שקלים לשנה.

 

"אתם בהחלט צודקים, אנחנו היינו אלה שטענו במשך תקופה ארוכה שזו דווקא תופעה ברוכה, שכן היא מעידה על שיפור תיק האשראי, הקטנת הסיכון והגדלת איתנות החברה. אז זהו, שכבר ברבעון הקודם הודינו שהטענה הזו לחלוטין מיצתה את עצמה.

 

"יש שיאמרו שבכל זאת ניתן לזהות ביטוי מסוים לצמיחה, שכן אם מסתכלים על השורה העליונה - הכנסות מימון, לפני הפרשות לחובות מסופקים – מגלים מגמה קלה של עלייה. זה נכון, אבל הבעיה היא שההפרשה הנוכחית אינה חריגה, לדידנו היא בהחלט סבירה (0.5% מסך האשראי לציבור), כך שקשה לומר שיש הטיה מהותית בשורה התחתונה.

 

"ניצוצות של תקווה לרבעון הבא: למרות האכזבה שלנו מהיעדר צמיחה בשורה התחתונה, אנחנו מוצאים לנכון לציין את הגידול החד בתיק האשראי ברבעון האחרון – שהוסיף 272 מיליוני שקלים, ביחס ליתרה שלו ביום 30.6.2017. זה ממש לא מעט, זו קפיצה של 16% ברבעון – זה המון! במילים אחרות, למרות הכל, גם את הדוח הבא נפתח עם תחושת ציפייה (אגב, בטבלה שבדוח הדירקטוריון כתוב שהגידול האמור בתיק הלקוחות, בסך של 272 מיליוני שקלים, הוא ביחס לרבעון השלישי של 2016 - נדמה לנו שמדובר בטעות סופר, שכן המספרים מתיישבים עםנתוני הרבעון השני של 2017).

 

"שורה תחתונה: אנחנו חוזרים על ’ההודאה’ שלנו מהרבעון הקודם - התייחסותנו לחברת נאוי כאל חברת צמיחה הולכת ומתבררת כשגויה, לפחות בכל מה שנוגע לשורה התחתונה. בסיטואציה שכזו, קשה לומר שמכפיל הרווח הנקי בו נסחרת כיום המניה עושה עוול לחברה. נחכה בסבלנות לרבעון הבא, אולי בכל זאת נופתע, כך שהגידול החד בתיק האשראי יתורגם לצמיחה נאה בשורה התחתונה", סיכם דבי.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה