תעלות מחיר - Price Channel

זוהי תעלה עוטפת את המחיר, אבל מלאת אפקטים מיוחדים שימושיים במיוחד

משה שלום 26/04/2017 12:12

א+א-

כזכור, ניתן לחלק את אופי תנועת המחיר לשלוש מגמות עיקריות: זו העולה, זו היורדת, והאחרונה המדשדשת. אבל, אם נתרכז רק באופי הסגולי המיוחד של אותה תנועה, נוכל לצמצם את הדיון לשני סוגים בלבד: מגמה כיוונית, והשנייה תחומה.

 

"לקנות נמוך ולמכור גבוה" היא גם אמרה ידועה ונפוצה, המשתלבת כאן. ברוב המקרים אנו נניח שהסוחר-משקיע מתכוון לעשות זאת דווקא במגמה כיוונית, ולא במשחק השוחק שבין גבולות הדשדושים. מה הבעיה העומדת לפניו? להגדיר את הנקודות בהן הוא יחליט שהאופי של התנועה השתנתה: מכלואה בתחום, למשיגה שיאים או שפלים חדשים.

 

האינדיקאטור של היום עוזר לנו בכך. מדובר ב-Price Channel. זוהי תעלה עוטפת את המחיר, אבל מלאת אפקטים מיוחדים שימושיים במיוחד. הנה גרף מניית אפל, עם תעלה של 9 ימים, ואינדיקאטור ה-ADX בחלון התחתון:

 

 

איך כל זה מחושב?

מספר התקופות (כאן 9 ימים) מציין את הממוצע הנע האמצעי (הקו המקווקו). בנוסף, הוא קובע את הגבול העליון של התעלה כי הוא יהיה מורכב מן המחיר הגבוה שהיה ב-9 הימים האחרונים. ומה עם הגבול התחתון? ניחשתם נכון: הוא מציין את הנמוך היומי של 9 הימים האחרונים.

 

כך, אנו מקבלים מעין רמות תמיכה והתנגדות רציפות של הגבוה והנמוך עבור מספר התקופות, אבל באופן דינמי. די מהר אנו רואים את מה שאנו ביקשנו להשיג: מתי המחיר זז, ומתי הוא כלוא בתחום דשדוש!

 

ברור שהגבולות אינם מדויקים לחלוטין, אך ההבדל ניכר בעליל, וניכרת בעליל נקודת המעבר בין שני המצבים. והנה דוגמה לשימוש אפשרי (מבין רבים) המשלב גם את אינדיקטור ה-ADX, שסקרנו כאן (אדבר בלשון מגמה עולה, אך כל הנאמר תקף גם עבור מגמה יורדת חדשה באותה מידה של נכונות):

 

  • אירוע פריצה ייחשב אירוע שבו המחיר עובר את הגבול העליון של התעלה בצורה מוכחת.
  • בכוונת המילה מוכחת מסתתרת סגירה, או מעבר באחוז שנקבע מראש.
  • האירוע חייב להיות מאושר על יד המצאות ה-DI החיובי מעל ה-DI השלילי.
  • זה חייב לקרות מעבר לרמת הסף (כאן 30).
  • אתראה ראשונה של שינוי תתקבל כאשר ה-DI החיובי יחצה מטה את קו ה-ADX עצמו.
  • אם התקבלה אתראה כזו, חציית הממוצע הנע תשמש כנקודת יציאה.
  • בכל מקרה, התחלפות הבכורה בין של ה-DI החיובי והשלילי תשמש כסיבה ליציאה בהולה.

 

מיד אומר שאין הכוונה להציג כאן שיטת מסחר שלמה אלא רעיון לשימוש בכלים שלפנינו. זכרו, בלי כללים ברורים של ניהול סיכונים, ומשמעת, חסרים חלקים נכבדים במנוע ההצלחה.

 

ניתן למצוא את משה שלום גם בפייסבוק

 

****

 

משה שלום מנתח שווקים פיננסיים, ולא יועץ השקעות מורשה. יובהר ויודגש כי כל האמור בכתבה, בניתוח שווקים זה, או בדוא"ל המוגש כאן, אינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה לפעולה מכל סוג שהוא, ואין בו שום אלמנט הלוקח בחשבון את הנתונים של הקורא, או המשתמש בחומר, ואינו מתחשב בצרכים הייחודיים לו. במידע, בניתוחים, בכל האמור כאן, או בחלקיו, אין, בכל אופן שהוא, חוות דעת, או העדפה, אשר אמורה להביא להשקעה כל שהיא במכשירים, כלים, ניירות ערך, או כל נכס פיננסי או אחר. יובהר ויודגש עוד, כי על הקורא, או המשתמש, לבדוק את המידע המתפרסם כאן, לאמת אותו, ולבחון את מידת התאמתו לצרכיו, להעדפות ההשקעה שלו. כמו כן, אין בחומר הכתוב, או המוצג, כדי להבטיח רווח, או תשואה, מכל סוג שהוא. יובהר, ויודגש עוד, כי במידע הנמסר כאן, עלולות ליפול טעויות, וכי אפשר שיחולו בו שינויים המתחוללים ללא אתראה מוקדמת. אפשר שגם יימצאו סטיות, בשיעור כזה או אחר, בין המתואר, או המצוין, בחומר הכתוב, לבין מצב הנכסים בפועל. יודגש ויובהר עוד, כי קבלת ההחלטה בדבר השקעה מכל סוג שהיא, במידה ונעשתה לאחר קריאת הכתוב בניתוחים המוצגים כאן, או על סמך נתוני שוק המוצגים בכתוב, היא על אחריותו של הקורא, או המשתמש, בלבד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה