חדשות משפט

במקום בו לא יסומנו מקומות חניה בכחול לסירוגין – הרשויות יציבו תמרורים כל 60 מטר

משרד התחבורהמבקש לקבוע בתקנות תנאים לפטור רשויות מהחובה, במקרים בהם אבני השפה עשויות מאבן מעוצבת, במקומות בהם מוצבים אמצעי תשלום לצד כל מקום חניה

מערכת ספונסר 02/07/2013 15:21

א+א-

ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה היום תקנות שהגיש משרד התחבורה, שנועדו לקבוע הסדר לפטור עיריות מהחובה לסמן אבני שפה בכחול לסירוגין כתנאי לגביית דמי חניה. לפי החוק שאישרה הוועדה בכנסת הקודמת, רשות המעוניינת לגבות כסף עבור חניה תחויב מה-1 בספטמבר 2013, בנוסף לתמרור המוצב בקצה הרחוב, לסמן את אבני השפה או שול הדרך בכחול לסירוגין. במקום שבו רשות מקומית לא תסמן בכחול לסירוגין את המדרכה היא לא תוכל לגבות תשלום ובטח לא קנס.

 

כעת מבקש משרד התחבורה לקבוע בתקנות תנאים לפטור רשויות מהחובה, במקרים בהם אבני השפה עשויות מאבן מעוצבת, במקומות בהם מוצבים אמצעי תשלום לצד כל מקום חניה (מדחנים) ובדרך שבה מתבצעות עבודות שאינן מאפשרות את סימון אבני השפה. נציגת משרד התחבורה, שרית זוכוביצקי, הסבירה כי במקומות הללו יוצבו תמרורים.

 

היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד אתי בנדלר, אמרה כי אין הלימה בין התקנות לבין החוק ומטרתו. היא הסבירה כי החובה להציב תמרור קיימת כבר כיום, בעוד שהחוק אפשר לקבוע פטור מסימון אבני שפה ולגבות דמי חניה רק בתנאי שהרשויות המקומיות יציבו אמצעים נוספים שימנעו טעויות של בתום לב. לנוכח הדברים אמר היו"ר ברוורמן כי במקרים האלה צריך להגביל את המרחק בין תמרור לתמרור. בתום הדיון החליטה הוועדה לפטור מהחובה לסמן אבני שפה במקומות בהן אבני השפה מעוצבות, במקומות בהן מוצבים מדחנים ובמקומות בהן מתבצעות עבודות – ובתנאי שהמרחק בין תמרור לתמרור או בין עמדת תשלום לעמדת תשלום לא יעלה על 60 מטר.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה