חדשות משפט

9 חודשי מאסר בפועל נגזרו על עורך דין שלא הגיש דוחות משך 10 שנים

למרות שהעבירה נחשבת טכנית וברף ענישה נמוך, התנהלותו העבריינית הממושכת של עורך הדין הביאה להחמרת הענישה

מערכת ספונסר 01/07/2013 13:56

א+א- 2

עו"ד מהרצליה שהתחמק במשך עשור מהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה, נדון בשבוע שעבר לתשעה חודשי מאסר בפועל, עשרה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 40,000 שח על ידי בית משפט השלום בתל אביב, כב’ השופטת דניאלה שריזלי,

 

נגד הנאשם, רון נעים בן 54 מהרצליה, אשר בשנים הרלוונטיות לכתב האישום היה בעליו של משרד עצמאי לעריכת דין, הוגש בשנת 2009 כתב אישום בגין אי הגשת ארבעה דוחות שנתיים במועד עבור השנים 2002-2005. במהלך המשפט לא רק שלא הסיר את המחדלים כפי שהתחייב אלא גרם לעיכוב הדיונים בתיק ולדחיות חוזרות ונשנות; לבסוף הגישה המאשימה, באמצעות עו"ד ורד דשא, ממחלקת התביעות של מס הכנסה ברשות המסים כתב אישום מתוקן, הכולל את שש השנים הנוספות מאז, שגם בהן נמנע מלהגיש דוחות.

 

לאחר דחיות רבות מספור ולאחר טענות ומענות רבות מצדו, הודה הנאשם בפברואר האחרון בעובדות כתב האישום המתוקן ואף הגיש עשרה דוחות שנתיים לפקיד השומה, אלא שמחלוקת לגבי חלק מהדוחות, בגין אי התאמה בין הדוחות לבין הדיווחים למע"מ, לא הוסדרה. כמו"כ, לטענת ב"כ המאשימה, הנאשם לא כלל בדו״חות אלה הכנסה בסך 1.8 מיליון שח, בגין עבירה של גניבה בידי מורשה (גניבה מחברת "כור"; ת"פ 7257/08, עבירה עליה ריצה עונש מאסר בפועל), חרף טענתו במשפטו כי מדובר בשכר טרחה שהגיע לו כדין.

 

בית משפט השלום בתל-אביב, כב’ השופטת דניאלה שריזלי, הרשיע את הנאשם לאחר הודאתו, תוך קבלת עמדת התובעת, עו"ד ורד דשא, על פיה חומרתן של העבירות מתעצמת בשל העובדה שמשך עשר שנים נמנע הנאשם מהגשת דוחות לרשויות המס. "מדובר בהתנהלות עבריינית ממושכת אשר הפכה אצל הנאשם לשגרה", אמרה השופטת.

 

בית המשפט קבע כי הענישה הראויה בתיק זה עומדת על 9 - 18 חודשי מאסר בפועל ואולם נוכח מצבו הבריאותי הקשה של הנאשם, החליט להקל על הנאשם ולהטיל עליו ענישה ברף התחתון של המדרג.

כתבות נוספות

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  סוף גנב לתליה

  העונש לא מספיק חמור. עם עורכי דין בפרט צרכים להחמיר יותר מערכת המשפט בישראל לא עושה מספיק כדי להרשיע את העבריינים. כמה מטומטמים יש במדינה הזאת.

  אריק 29/07/2013 09:42

 2. 2
  עורך דין עם אישיות אנטי סוציאלית

  דודי הפסיכולוג 28/07/2013 13:34