חדשות משפט

יוארך הניסוי בו קשיש יוכל לבחור בין אחות לרופא לצורך ביצוע המבחן לקביעת זכאות לגמלת סיעוד

הבחירה תהיה בין אחות בריאות הציבור (כפי שנהוג כיום), או רופא גריאטרי מומחה שיוכל לעיין גם בתיק הרפואי של הפונה ולא יסתמך על בדיקה אחת בלבד

מערכת ספונסר 01/07/2013 12:37

א+א-

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) . לפי הצעת החוק, יוארך בשנה נוספת הניסוי שאושר בדצמבר 2011 לשנה אחת, במהלכו זכאים לגמלת סיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי בין הגילאים 80 ל-90 יהיו זכאים לבחור מי יבצע עבורם את מבחן התלות לצורך קביעת זכאות לגמלת הסיעוד. הבחירה תהיה בין אחות בריאות הציבור (כפי שנהוג כיום), או רופא גריאטרי מומחה (שיוכל לעיין גם בתיק הרפואי של הפונה ולא יסתמך על בדיקה אחת בלבד). הבדיקה תיערך בביתו של המבוטח. הניסוי יתבצע באזורים שיקבע שר הרווחה (נכון להיום: אזורי פתח תקווה, טבריה וירושלים).

 

ח"כ כץ הביע במהלך הדיון את רצונו להחיל את הניסוי באזורים נוספים ברחבי הארץ ולקבע אותו כהוראה קבועה ולא זמנית. עם זאת, ציין ח"כ כץ כי נציגי המוסד לביטוח לאומי לא הגיעו לדיון בשל עיצומים במוסד: "לא נתעכב ונקדם את החקיקה. לכשתגיע לקריאה שנייה ושלישית נדון עם נציגי הביטוח הלאומי ונבחן דרכים נוספות להיטיב עם הקשישים הנבדקים ולהימנע מהשפלתם".

 

נציג משרד האוצר, גיא הרמתי, ציין בדיון כי עלות הצעת החוק היא כרבע מיליון שקלים.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה