מנהל עמותה לסיוע לנזקקים – סייע ל”תורמים” להתחמק ממס

ליאון דוד מיכאל, בן 40 מבני ברק, נאשם כי באמצעות עמותה בניהולו סייע לאחרים להתחמק ממס ע"י קבלת זיכוי בגין "תרומה"

מערכת ספונסר 27/05/2013 11:51

א+א-

ליאון דוד מיכאל, בן 40 מבני ברק, נאשם כי באמצעות עמותה בניהולו סייע לאחרים להתחמק ממס ע"י קבלת זיכוי בגין "תרומה". הנאשם, בנם של המנוחים שלמה ואסתר ז"ל, הקים בשנת 1980 את עמותת "קרן שלמה ואסתר ז"ל", אותה הוא מנהל, לצורך הנצחת זכר הוריו. מטרתה העיקרית של העמותה היא לסייע לנזקקים ע"י מתן תמיכה כספית מתרומות שהתקבלו.

 

כתב האישום הוגש לבית משפט השלום בתל אביב (22.4.13) כנגד מיכאל וכנגד העמותה, ע"י פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) באמצעות עו"ד טלי נג’רי, בעקבות חקירה שהתנהלה בחקירות מס הכנסה ירושלים והדרום. העמותה היא מוסד ציבורי כמשמעותו בפקודת מס הכנסה כלומר, התורמים לה זכאים היו לזיכוי ממס בשיעור 35% מהסכום שתרמו, כנגד הצגת קבלה.

 

מכתב האישום עולה כי על מנת לזכות בזיכוי ממס, הוציא הנאשם קבלות בסכום כולל של 272,478 ש"ח לכל הפחות. אולם, לאחר שהוציא לתורמים קבלה על מלוא סכום התרומה, שלכאורה התקבלה, החזיר הנאשם לתורמים לכאורה 80% - 90% מסכום התרומה ורק יתרת התרומה, 10% - 20% נותרה בידי העמותה. באופן זה עזר הנאשם לאחרים להתחמק ממס במזיד, תוך שימוש במרמה, עורמה ותחבולה.

 

במקרה אחד הוציא הנאשם לשמעון ויזר קבלות בסכום של 154,478 ש"ח אך בפועל החזיר לו, במישרין או בעקיפין, למעלה מ – 80% מהתרומות שהתקבלו לכאורה, ובמקרה אחר תרם, לכאורה, יצחק שמואל גמזו באמצעות בניו סכום של 118,000 ש"ח, אך בפועל הוחזרו סכומי הכסף, בניכוי עמלה, לחתניו של גמזו באמצעות שיקים. עפ"י כתב האישום הנאשם עשה זאת כדי לסייע ל"תורמים" לקבל, באופן כוזב, זיכוי ממס בשיעור של 35% מסכום התרומות שלכאורה תרמו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה