2 סייעות סיעודיות חשודות בהברחת סטרואידים

בחקירתן ספרו כי בשדה התעופה בקישינב ניגש אליהן אדם לובש מדים וביקש כי תיקחנה, כל אחת בנפרד, שקית עם תרופות

מערכת ספונסר 26/05/2013 16:00

א+א-

ביום חמישי האחרון הגיעו 2 נוסעות בטיסה מקישינב ועברו במסלול הירוק. בשיקוף שנערך ע"י בודקי המכס באולם הנוסעים בנתב"ג נמצאו, ברשות כל אחת מהן, כ – 2.5 ק"ג תרופות, רובן סטרואידים אנבוליים.

 

בית משפט השלום בתל אביב, כב’ השופטת תרצה שחם קינן, שחרר (23.5.13) תחת מגבלות את לריסה איסק ואת מריה מולדובנו, אזרחיות מולדובה, החשודות בהברחת סטרואידים שאינם מאושרים ביבוא.

 

מהבקשה עולה כי החשודות, שאינן מכירות זו את זו, משמשות כסייעות סיעודיות של אזרחים ישראלים הזקוקים לפיקוח ועזרה סיעודית. בחקירתן ספרו כי בשדה התעופה בקישינב ניגש אליהן אדם לובש מדים וביקש כי תיקחנה, כל אחת בנפרד, שקית עם תרופות ונתן בידן פתק עם מס’ טלפון ושם של אדם שייקח מהן את התרופות בישראל.

 

עוד עולה כי האדם, ששמו רשום בפתק, יצר עמן קשר עם נחיתתן, והספיק לציין כי מדובר ב"ויטמינים" אך מיד עם הבינו כי נוצרה בעיה, ירד למחתרת ועקבותיו נעלמו.

 

בדיקה ראשונית, של ראש אגף האכיפה במשרד הבריאות, העלתה כי מדובר בסוגים שונים של סטרואידים אנבוליים המעלים את מסת השריר, הן בכדורים והן בנוזל, בתרופות מרשם שאינן רשומות במאגר התרופות הישראלי במשרד הבריאות ואינן מאושרות ליבוא או מסחר במדינת ישראל. שימוש בתרופות אלה עלול לגרום לתופעות לוואי רבות ומהווה סכנה לבריאות הציבור.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה