מס הכנסה ערך ביקורות בעסקים בדרום לגביהם התקבל מידע ב”קו הצדק”

10 צוותים יצאו בשעות הבוקר לשטח וערכו ביקורות בעסקים. ב- 18% מהעסקים שבוקרו נמצא כי לא רשמו הכנסות בעסק

מערכת ספונסר 30/04/2013 10:02

א+א-

ב"קו הצדק" של רשות המסים התקבל מידע לגבי עסק למכירת מוצרי טקסטיל בנתיבות, ממנו עלה חשד לאי רישום הכנסות. לאחר בדיקות ראשוניות, הוחלט לבחון את נכונות המידע ונערכה קניית ביקורת, שלא נרשמה בספרים. בעלת העסק טענה "רק עכשיו פתחתי את העסק". תיקה של בעלת העסק יועבר למחלקת השומה במשרד להמשך ביקורת מעמיקה.

 

משרד מס הכנסה באר שבע ערך ביום חמישי האחרון מבצע ביקורות ב- 80 עסקים באזור הדרום, חלקם עסקים לגביהם התקבל מידע ב"קו הצדק". הביקורות נערכו בבאר שבע, נתיבות, אופקים, דימונה וירוחם.

 

עוד נתפס ביום הביקורת, "עסקן" שהתקבל לגביו מידע ב"קו הצדק", לפיו הוא מסייע לבני מיעוטים, ששכרו את שירותיו, למלא טפסים ולקבל שירותים במשרדי הביטוח לאומי בבאר שבע. ה"עסקן" נחקר ע"י חוקרי מס הכנסה ירושלים ומסר בעדותו כי הוא מנהל את רישומיו לגבי הכספים שהוא מקבל מלקוחותיו ביומן שנתי. עוד נמצא כי ל"עסקן" אין תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים.

 

המבצע נערך במסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים, להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר, ע"י עריכת מבצעי שטח על מנת להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים. המבצע נועד, כאמור, להגביר את ההרתעה ואת הנוכחות בשטח.

 

10 צוותים יצאו בשעות הבוקר לשטח וערכו ביקורות בעסקים. ב- 18% מהעסקים שבוקרו נמצא כי לא רשמו הכנסות בעסק. בדוכן למכירת בגדים בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון נמצאו 1,055 ₪ שלא נרשמו. בעל הדוכן טען שלא הספיק לרשום בגלל לחץ לקוחות. המבקרים ערכו קניות ביקורת בבית מאפה בבאר שבע, אשר נתפס בעבר באי רישום הכנסות. גם הפעם, קניות הביקורת לא נרשמו בספרי החשבונות. והבעלים בתגובה - "לא יודע במה מדובר, תמיד רושם הכול". בביקורת בבית מלון במצפה רמון נמצאו 34,880 ₪ שלא נרשמו בספרים, עוד התברר כי במלון לא ניהלו ספר אורחים. מנהל המלון טען כי חלק מהכספים מקורו בהלוואה וחלקם ירשמו בגמר האירוח, אחרי שהלקוחות יעזבו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה