”אך מה הבעיה?, נעשה עכשיו חוזה!”

בביקורת של רשות המסים באטליז באחת השכונות החרדיות בירושלים התגלו 3,000 ₪, שלא תועדו בספרי העסק. בעל האטליז הסביר כי מדובר בתשלום עבור שכירות

מערכת ספונסר 23/04/2013 10:50

א+א-

בביקורת באטליז באחת השכונות החרדיות בירושלים התגלו 3,000 ₪, שלא תועדו בספרי העסק. בעל האטליז הסביר כי מדובר בתשלום עבור שכירות. כשהתבקש להציג את החוזה, אמר שאין לו, "אך מה הבעיה?, נעשה עכשיו חוזה!" - ועל כך נאמר "אין מוקדם ומאוחר". בחנות רהיטים בלוד, התגלו רשימות שהצביעו על הכנסה בסך 2,000 ₪, שלא תועדה בספרים. בעל החנות הסביר כי מדובר בתשלום עבור שכירות ולכן לא רשם.

 

ביקורות אלו נערכו בסוף השבוע האחרון, בימי חמישי ושישי ע"י משרדי מס הכנסה ירושלים 1 ורמלה. מס הכנסה ירושלים 1 מיקד את הביקורות באזור השכונות גאולה, מלכי ישראל וצפניה. ומס הכנסה רמלה מיקד את הביקורות בעסקים באזור המרכז המסחרי בלוד. סך הכל נערכו 137 ביקורות, שנועדו להגביר את ההרתעה באמצעות נוכחות בשטח ולבדוק את רמת ניהול הספרים

 

מנהל רשות המסים, משה אשר, הנחה את המשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר, ע"י עריכת מבצעי שטח על מנת להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

לקראת המבצעים נבחרו העסקים המיועדים לביקורת, לפי ענפים, תכנית העבודה, מידע מוקדם ודרישות שומה. כמו-כן, נערכו תצפיות וקניות ביקורת ביותר ממאה עסקים.

 

ב- 17.5% מהעסקים שנבדקו נמצא כי לא נרשמו הכנסות בעסק, בירושלים עמד שיעור אי רישום ההכנסות על 14% וברמלה על 24%. בבית קפה ידוע וותיק בירושלים, לא נמצא סרט פנימי בקופה הרושמת ואין רישום של הכנסות העסק בשבועיים האחרונים. קניית ביקורת אצל קוסמטיקאית מירושלים לא נרשמה בספרים, לדבריה, העובדת קיבלה את הכסף והיא היתה צריכה לרשום. ובביקורת במסעדה ידועה ברמלה, התברר כי קניית הביקורת וקניות תצפית בסך 900 ₪ לא נרשמו. בעל המסעדה הסביר כי הם מרכזים מספר קניות ורושמים יחד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה