כתבי אישום הוגשו בפרשת הברחת הסיגריות באמצעות ספינות דיג

מדובר בפרשה חמורה ורחבת היקף של הברחת סיגריות מקפריסין למדינת ישראל, באמצעות 2 ספינות, "חטיבת גולני" ו"סרין 1", שבבעלותו של שמעון אזולאי

מערכת ספונסר 07/04/2013 10:57

א+א-

היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס, באמצעות עו"ד ליאת ברזילי, הגישה (19.03.03) כתב אישום לבית משפט השלום באשדוד נגד חברת בר ספנות (2006) בע"מ, נגד בעליה, שמעון אזולאי מאשדוד ונגד סקיפר הספינה, יוסי גל מקרית ים, בגין הברחת סיגריות והתחמקות מתשלום מסים בסך של מעל 4.5 מיליון ש"ח. הפרשה נחקרה ע"י חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף יס"מ מכס מרכז.

 

מדובר בפרשה חמורה ורחבת היקף של הברחת סיגריות מקפריסין למדינת ישראל, באמצעות 2 ספינות, "חטיבת גולני" ו"סרין 1", שבבעלותו של אזולאי. כמצוין בכתב האישום, ביום 15.02.13 לפנות בוקר, זוהו ע"י חיל הים מול חופי חדרה 2 הספינות. כאשר הגיעו הספינות למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל, עלו עליהן צוותי השיטור הימי ובוצע חיפוש.

 

בחיפוש בספינת "חטיבת גולני" נמצאו כ- 757 קרטונים של סיגריות, שהכילו כ- 318,250 חפיסות של סיגריות מתוצרת חוץ. הסיגריות המוברחות נמצאו כשהן עטופות בניילונים שחורים, מוצפנות בתאים מיוחדים שנבנו בספינה. סך מיסי היבוא החלים על הסיגריות המוברחות, שכאמור לא שולמו, הוא מעל 4,500,000 ₪.

 

לפי כתב האישום, הנאשמים הורו לאנשי צוות האונייה להעמיס בנמל פמגוסטה שבקפריסין את הסיגריות המוברחות על מנת להובילם לנמל אשדוד ולהבריחם ארצה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה