עו”ד אייבי נאמן חוייב בסכום של 20,000 ש”ח הוצאות בערעור

את התובענה הגישו נגד נאמן קבוצת דיירים בבניין בקריית אונו באמצעות עו"ד דור חזקיה ממשרד חזקיה-חכמון

מערכת ספונסר 19/11/2012 09:58

א+א-

בתיק נגד עו"ד אייבי נאמן, ביהמ"ש דחה את בקשת הדיירים לאשר הגשת תביעה ייצוגית נגדו, אך התיר להם לנהל את התביעה נגדו כתביעה אישית ואף קבע כי סיכויים של תביעה כזו "טובים". עו"ד נאמן החליט שהשופט יעקב שקד "ננעלה דעתו" ואין הוא כשיר יותר לנהל את המשפט. לפיכך הגיש בקשת פסלות והשופט שקד דחה את הבקשה, בציינו כי דעתו לא ננעלה והוא ימשיך לשמוע את המשפט בלב פתוח ונפש חפצה. בינתיים הצטרפו לתביעה כ-15 דיירים, ועו"ד נאמן חושש שיחייבו אותו להשיב לכולם את שכר הטרחה שגבה ביתר על הרישום אצלו.

 

עו"ד נאמן ערער על ההחלטה בבקשת הפסלות לבית המשפט העליון. עו"ד דור חזקיה ממשרד חזקיה-חכמון טען בבית המשפט העליון, כי מדובר בבקשה שאינה כנה ונועדה לחבל בהליך התקין, ולנסות לחחמוק מבירור ענייני של הטענות נגד עו"ד נאמן.

 

הנשיא גרוניס ציין את טענות הצדדים והכריע שאין עילת פסלות. הנשיא הכריע עוד, שאין יסוד לטענה שבשל התייחסות חיובית לסיכויי התובענה ייפסל השופט מהמשך הדיון בה. כך קורה רבות לאחר החלטה על אישור תובענה ייצוגית או במצבים של מתן סעדים זמניים בתובענה.

 

על פי הנשיא גרוניס, ככלל השופט הדן בעניין, והמעריך את סיכוייהם של בעלי הדין בשלב ראשון של ההליך, אינו כבול להערכתו הניתנת באותו שלב. רק בסיומו של ההליך השופט מגבש את דעתו הסופית ולא כמו שטען עו"ד נאמן. במקרה זה חששו של עו"ד נאמן אינו יוצא מכלל חשש סובייקטיבי גרידא שאינו מקים עילת פסלות. לכן דחה הנשיא את הערעור וחייב את עו"ד נאמן לשלם לעו"ד חזקיה 20,000 ש"ח שכר טרחת עו"ד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה