בימ”ש החמיר את עונשו של עבריין מס: ירצה שנתיים מאסר בפועל חלף 10 חודשים

מדובר בחאזם באשרה מטירה, בעל חברה לעבודות אינסטלציה; ההחמרה בפס"ד זה מצטרפת לשורה של עונשים חמורים שהוטלו בחודש האחרון על עברייני מס

מערכת ספונסר 06/11/2012 10:16

א+א-

חאזם באשרה (31) מטירה, בעל חברה לעבודות אינסטלציה, שהורשע בשורה של עבירות על חוק מע"מ, ירצה שנתיים מאסר בפועל, כך פסק שלשום בית המשפט המחוזי מרכז, כב’ השופטים אברהם טל, זהבה בוסתן ובלהה טולקובסקי. בימ"ש קיבל את ערעור המדינה על קולת העונש והחמיר מעונש של 10 חודשים לשנתיים. ההחמרה בפס"ד זה מצטרפת לשורה של עונשים חמורים שהוטלו בחודש האחרון על עברייני מס. עו"ד אורן בר-עוז, מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים ייצג את המדינה.

 

בהחלטתו אמר בימ"ש המחוזי: "עיון בגזר הדין נושא הערעור מעלה כי בימ"ש קמא לא התעלם מחומרת העבירות שעבר המשיב, מהיקפן של העבירות ומהעובדה שהמשיב לא הסיר כלל את המחדלים, כמו גם מהנזק שנגרם לקופה הציבורית ומהפגיעה באינטרס הציבורי. עם זאת, בימ"ש קמא ייחס משקל יתר לנסיבותיו האישיות של המשיב.... שכן הלכה פסוקה היא שבעבירות מס, במיוחד כאשר מדובר בחשבוניות פיקטיביות בשווי של כ- 4 מיליון ₪ יש להחמיר בעונשו של העבריין שכן מדובר במעשה גניבה מקופת המדינה."

 

החמרת הענישה בתיק זה מצטרפת כאמור לשורה של עונשים חמורים שהוטלו בחודש האחרון על עברייני מס, ביניהם: 45 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 300,000 ₪, שנגזרו בבית משפט השלום בתל-אביב (24.10.12) על ‏מוסטפה כתנאני, שהורשע בהוצאה ובקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות, 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 200,000 ₪, שנגזרו בבית משפט השלום בירושלים (11.10.12) על אברהים ג’ברין, שהורשע בשורה של עבירות על חוק מע"מ ו- 15 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 25,000 ₪, שנגזרו בבית משפט השלום בתל אביב (21.10.12) על עוזי בן יצחק, שהורשע בשורה של עבירות על חוק מע"מ.

 

ברשות המסים מציינים כי גזרי הדין מעידים על כך שבתי המשפט רואים בהעלמות מס תופעה חמורה שיש למגרה. רף הענישה שנקבע ע"י בתי המשפט מהווה נדבך נוסף ומשמעותי במאבק בהון השחור וחלק בלתי נפרד מהירתמותם של רשויות האכיפה האחרות למאבק שמנהלת רשות המסים בנושא, זה מכבר- מאבק אשר העלה את התודעה הציבורית לעניין זה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה