שנת מאסר למנהל חברת שמירה אשר הסווה את פעילותו העסקית באמצעות אנשי קש

בית המשפט קיבל את ערעור המדינה על קולת העונש שהטיל בית משפט השלום ברחובות על ערן יעקובי

מערכת ספונסר 05/11/2012 10:45

א+א-

בית המשפט המחוזי מרכז, כבוד השופטים אברהם טל (אב בית הדין), זהבה בוסתן וצבי דותן, קיבל את ערעור המדינה על קולת העונש שהטיל בית משפט השלום ברחובות (כבוד השופטת לבנה צבר) על ערן יעקובי, ודחה את ערעורו של יעקובי על הרשעתו וגזר דינו.

 

בית משפט השלום ברחובות הרשיע (1.5.2012) את ערן יעקובי - האיש ששימש כיד המכוונת והמנהל הפעיל בחברות שמירה ואבטחה, אותן הקים וניהל באמצעות אנשי ומנהלי קש – בעבירות של אי הגשת דוחות במועד בניגוד לפקודת מס הכנסה, ובאי הגשת דו"חות תקופתיים בניגוד לחוק מע"מ. בגין הרשעה זו, השית בית משפט השלום ברחובות על יעקובי עונש מאסר בפועל של 8 חודשים, קנס בסך 10,000 ₪, ו- 10 חודשים מאסר על תנאי.

 

בית משפט השלום קיבל את גרסת המאשימה וקבע כי ערן יעקובי אימץ דפוס פעולה קבוע וברור במסגרתו הקים חברות והציב בראשן מנהלים חסרי ידע וניסיון ניהולי אשר שימשו כאנשי קש. בחלוף זמן מסוים, הנאשם הפסיק את פעילותו במסגרת החברה אותה הקים והעתיק את פעילותו העסקית לחברה אחרת, בעלת שם שונה, אותה הקים וניהל באותו דפוס פעולה ובאמצעות אנשי קש. בית משפט השלום קבע כי מי ששימש הלכה למעשה כמנהל האמיתי בחברות אלו הוא לא אחר מאשר הנאשם עצמו.

 

בהחלטת הערעור של בית המשפט המחוזי מרכז מיום 23.10.12, הוחמר עונשו של יעקובי ונגזרה עליו תקופת מאסר בפועל בת שנה (חלף 8 חודשים שנגזרו בבית משפט קמא), המורכבת מ-8 חודשים בגין העבירות נושא גזר הדין, ומהפעלה בחופף ובמצטבר של שני עונשי מאסר על תנאי לתקופה של 8 חודשים, אשר הוטלו על יעקובי בת"פ 1292/03 ובת"פ 1625/01. מלבד זאת, השאירו כבוד השופטים על כנם את שאר רכיבי העונש.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה