קרדיט: REE Automotive
קרדיט: REE Automotive

מנייתה של חברת הרכב החשמלי (EV) ריי אוטומוטיב (REE), הישראלית שנסחרת בנאסד"ק (סימול: REE), רשמה מעלך עליות של כ-25% בחודש האחרון ומנסה להתעורר מהמצולות.

בקיץ 2021 החברה, המפתחת פלפטורמה מודולרית חשמלית המאפשרת לחברות לבנות משאיות וכלי רכב מסחריים חשמליים, גייסה 500 מיליון דולר לפי שווי של 3.1 מיליארד דולר. אלא שמאז המשקיעים לא רוו נחת וכיום החברה נסחרת לפי שווי של כ-63 מיליון דולר בלבד.

בינואר האחרון קיבלה REE היתר משרד התחבורה האמריקאי לרכבים מבוססי תוכנה, והחלה במשלוחים של פלטפורמת ה-P7-C החשמלית ללקוחות. חברת ההפצה Pritchard בארה"ב היתה הראשונה לקבל משאית דמו P7-C להדגמה ללקוחות.

היום (ד’) דיווחה החברה על הסכם עם פנסקי (Penske Truck Leasing), ענקית השכרת הרכבים המסחריים בארה״ב, שתתחיל להציע את המשאיות החשמליות של REE במדינה. פנסקי מפעילה ומתחזקת מעל -440,000 כלי רכב בלמעלה מ-980 נקודות שירות ותחזוקה ויותר מ-2,600 חנויות השכרת רכב ברחבי צפון אמריקה. "מהלך זה מחזק את תנופת השווי הנוכחי של צבר ההזמנות של REE העומד על 185 מיליון שקל", מסרה החברה.

משאיות ה-P7-C של REE עומדת בדרישות רשויות המס פדרליות בארה"ב (Internal Revenue Code 45W) להטבות מס של עד 40 אלף דולר לכל רכב. היא מאופיינת בהיגוי והנעה בכל ארבעת הגלגלים היא המשאית הראשונה בעולם אשר מבוססת תוכנה (full by-wire) ובעלת רישיון של משרד התחבורה האמריקאי (FMVSS). המשאית מספקת טווח של עד 272 ק"מ ומאובזרת במרכב DuraPlate של חברת Wabash באורך 4.9 מטר עם רמפה נפרשת.

חברת REE, שהוקמה לפני כ-10 שנים על ידי דניאל בראל ואחישי סרדס, מעסיקה 100 עובדים במרכז הפיתוח ממוקם במשרדים בהרצליה, ובמרכז ההנדסה והיצוא נמצא בליבת תעשיית הרכב בקובנטרי, באנגליה. החברה ההפסדית צופה הכנסות מצטברות בהיקף של כמיליארד דולר בשנים 2024-2026, אבל התחזית מתבססת לא על צבר הזמנות אלא על תוכנית הייצור של החברה, שלפיה היא תייצר כ-300 כלי-רכב השנה, ורק ב-2026 תיכנס לייצור בקנה מידה גדול יותר.

דניאל בראל, מנכ"ל ומייסד שותף של REE Automotive: "ההכרזה של היום היא עדות לסינרגיה בין הטכנולוגיה המהפכנית של REE לבין המחויבות של Penske להובלת תעשיית התחבורה והלוגיסטיקה. זהו תוצר של שיתוף פעולה ארוך המטמיע את קול הלקוח של פנסקי. אנו עובדים כעת על קונפיגורציות נוספות ב P7-C כדי למקסם את הניצול בהיצע המוצרים הגדול של Penske. אנו מאמינים שהצלחנו לספק מוצר מעולה ל-Penske על ידי שיתוף הפעולה עם Wabash לשילוב המרכב שלהם על הפלטפורמה שלנו, בהתאם לדרישות של פנסקי. זוהי עדות להרחבת הפעילות עם יצרני המרכבים המובילים בארה"ב".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש