קרדיט: depositphotos / zrfphoto
קרדיט: depositphotos / zrfphoto

וול סטריט צפויה לפתוח את שבוע המסחר בהתאוששות ובעלייה של עד 0.6% לאחר שישי שלילי במיוחד בשווקים. האווירה המתוחה במזרח התיכון שהרימה את מחיר הנפט ולשלחה את המדדים לירידות שערים של עד 1.6% במדדים, מתחלפת באופטימיות זהירה בפתיחת השבוע.

עונת הדוחות שהחלה בעצלתיים בשבוע שעבר עם דוחות פושרים של מספר מוסדות פיננסים בעיקר של בנק ג’י פי מורגן (JPM) שאכזב מאוד את המשקיעים וירד בעוצמה ביום שישי האחרון כ-6.5%. כבר היום לפני המסחר פרסם גולדמן זאקס ושוואב את התוצאות לרבעון הראשון של השנה. בהמשך השבוע צפוי להיות עמוס בעיקר מצד חברות פיננסים כמו בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי שיפרסו מחר לפני פתיחת המסחר, בדומה לג’ונסון אנד ג’ונסון (JNJ) וחברת ביטוחי הבריאות יוניטד הלת’ (UNH).

התשואות ל- 10 מזנקות בתחילת השבוע ל- 4.62% לאחר שביום שישי ירדו בחדות בחסות מכירת החיסון שהייתה בשוק במה שנראה היה כמו הליכה למקלט נוח לכסף לפני סופ"ש מתוח במזרח התיכון ואחרי נתוני אינפלציה גבוהים מהצפוי שפורסמו מוקדם יותר.

באירופה אווירה חיובית, הדקס וקאק מתחזקים קרוב ל- 1.5%, הפוטסי נסחר ללא שינוי. באסיה לא הייתה דרמה, הניקיי היפני ירד 0.75%, קוריאה איבדה 0.4% והונג קונג הישלה 0.7%.

הנפט מאבד גובה, יורד 0.8% למחיר של 84.9 דולר לחבית מסוג WTI. הביטקוין מתאושש בעליה של 3% למחיר של 66 אלף דולר.

מאקרו

המכירות הקמעונאיות בחודש מרץ עלו ב-0.7% - מעל לתחזיות הכלכלנים בשוק שצפו עלייה של 0.4% בלבד, ולעומת עלייה של 0.9% בחודש שעבר. מכירות הליבה עלו ב-1.1% לעומת התחזיות לעלייה של 0.5%. על פניו, הנתונים החזקים לא מקדמים הורדת ריבית בארה"ב אך החוזים העתידיים בשוק מטפסים.

מניות בכותרות

מניית גולדמן זאקס (GS) עולה כ- 4% במסחר המוקדם לאחר פרסוםה דוחות לרבעון הראשון שלה שנה, שעקפו בצורה משמעותית את קונצנזוס האנליסטים.

סיילספורס (CRM) מאבדת מעל 3% במסחר המוקדם לאחר דיווח הן בוול סטריט ג’ורנל וברויטרס על רכישת "אינפורמטיקה" שעוסקת בניהול נתונים.

סנאפ וואן (SNPO) ממריאה 30% במסחר המוקדם לאחר שקבלה הצעה לרכישה במזומן לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר המשקפים מחיר מניה של 10.75 דולר. הרוכשת חברת רוסידאו טכנולוגיס (REZI) העוסקת באוטומציה לבית חכם.

טסלה (TSLA) מאבד כ- 1% במסחר המוקדם וממשיכה את התקופה הרעה שעוברת על המניה. מזכר פנימי שדלף מראה שחברה תפטר כ- 10% מכח העבודה שלה ברחבי העולם כדי להוריד עלויות והעלאת פרודקטיביות כך על פי איילון מאסק.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש