אייל גורביץ'<br>קרדיט: גיל לופו
אייל גורביץ' קרדיט: גיל לופו

שינוי, בכל מה שקשור להיבט הבורסאי בעיני, הוא משהו שקורה כעת ולא קרה תקופה ארוכה. וככל שארוכה יותר התקופה וככל שנדיר יותר השינוי, כך הוא משמעותי יותר. ואם הפראזה האחרונה לא היתה ברורה די הצורך, מיד היא תוסבר.

לא בכדי אני בוחר מניות שורה שנייה ושלישית. אני מאמין שההזדמנויות המעניינות אינן מצויות מתחת לפנס. וכך עלתה ובאה מול עיני מניית אנלייבקס בעלת המחזורים הדלים יחסים אך עם התנהגות מעוררת בלוטות קנייה.

מעט היסטוריה עם לקחים

באחד מההיבטים הציניים ששוק המניות ודע לייצר, הייתם נאלצים לשלם 92.54 שקל למניה בפברואר 2021. ושילמתם. אולי לא אתם אבל בטוח אלה שנמצאים לידכם. מניה שטסה למעלה, מחזורים גדולים, מסוקרת. נמצאת ברשימות מכובדות, מומלצת. מי ששילם את המחיר המופקע הזה ולא מכר בזמן, ראה את בחירת ליבו מתדרדרת לשפל של 5.2 שקלים למניה בדצמבר 2023. לא להאמין. ושם, מעטים קנו. בטח לא אלו שקנו באזור הצפוני. כי את מי בכלל מעניינת מניה כזאת. עולם הפוך. ומה שקורה לאנלייבקס עכשיו והוא שינוי. משהו שלא קרה זמן רב.

השינוי

אז אותו מחיר שיא היתה אנלייבקס במגמת ירידה בגרף השבועי. נקודות השיא והשפל סודרו במבנה יורד או אופקי במהלך הדרך. הממוצעים הנעים 20,40 ו-5 סודרו לאורך הדרך במבנה יורד ואילו כעת, שימו לב לנתונים:

 1. אנלייבקס מצויה במגמת עלייה כאשר נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה.
 2. מחזורי המסחר מתרחבים כאשר המניה עולה ויותר חשוב מכך, מתכווצים כאשר המניה נסוגה, כעדות ולפיה ההיצע העומד למכירה הולך ואוזל.
 3. ממוצע נע 5 חצה מעלה את שני הממוצעים הנעים הארוכים.
 4. ממוצע נע 20 חצה מעלה את ממוצע נע 40.
 5. וכמובן יש עוד שינויים שקשורים למתנדים כגון rsi, macd ואחרים אם כי בחרתי שלא להעמיס עליכם מידע מיותר

גרף מניית אנלייבקס

גרף מניית אנלייבקס

מה עושים עם זה?

מחכים לתזמון. במצבה של המניה, כל נסיגה תהיה מבורכת, הטקטיקה של "קדימה הסתער" אינה נכונה בשום מצב. כמו תמיד גם כאן, המתינו לתיקון טכני, לירידה של מדד cci 5 מתחת לרמת 100-, לירידה מתחת לרצועת בולינגר התחתונה בברירת מחדל של 10/1 או כל אירוע שמייצג מצב של "מכירות יתר. ואז יחס הסיכוי סיכון יהיה לטובתכם.

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  במקרה זה אי אפשר לגמרי להתעלם מניתוח פונדמנטלי

  יש סיבה פונדמנטלית מהותית שהתניעה את גל העליות הנוכחי, וזה הודעה של החברה על פרסום תוצאות של ניסוי חשוב בסוף רבעון ראשון. מאז יצאה הבהרה שהפרסום יידחה לתחילת אפריל, וכך הגענו עד הלום. האם ההמלצה לחכות לנסיגה תואמת את המידע הפונדמנטלי? להערכתי כמובן שלא - הרי בכל יום (כולל זה הנוכחי) יכולה לצאת ההודעה המיוחלת. עוד ראוי לציין שמבחינה פונדמנטלית התוצאות של הניסוי יקחו את המניה הרבה למעלה או הרבה למטה, באופן שמייתר את הניתוח הטכני ומצריך נורת אזהרה בוהקת לפני השקעה: מדובר בהימור, גם אם מושכל. בהצלחה לכולם (גילוי נאות: אני מחזיק)

  • נועם
  • 03/04/2024 13:43
 • 1
  מעניין. תודה רבה !

  • שוקי
  • 12/03/2024 12:15