ג'נסן הואנג - מייסד ומנכ"ל Nvidia<br>קרדיט: אנבידיה
ג'נסן הואנג - מייסד ומנכ"ל nvidia קרדיט: אנבידיה

למרות חששות המשקיעים מהיכולת לשמור על קצב צמיחה מרשים, והמניה עלתה יותר מדי ומהר מדי, האובססיה לבינה המלאכותית (AI) דחפה את אנבידיה מעבר לתחזיות השוק, ומנייתה קפצה במסחר המאוחר בכ-9%.

מנכ"ל אנבידיה (Nvidia), ג’נסן הואנג, התייחס לחששות המשקיעים שמא החברה לא תוכל לשמור על הצמיחה או רמת המכירות הזו במשך כל השנה בשיחה עם אנליסטים. "ביסודו של דבר, התנאים מצוינים להמשך צמיחה" ב-2025 ואילך, אמר הואנג לאנליסטים. לדבריו, הביקוש למעבדי ה-GPU של החברה יישאר גבוה עקב AI גנרטיבי ומעבר רחב מהתעשייה ממעבדים מרכזיים למאיצים שהחברה מייצרת".

החברה דיווחה על רווח נקי של 12.29 מיליארד דולר במהלך הרבעון, עלייה של 769% לעומת 1.41 מיליארד דולר בשנה שעברה או 57 סנט למניה.

סך ההכנסות של אנבידיה עלו ב-265% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, בהתבסס על מכירות חזקות של שבבי AI לשרתים, במיוחד שבבי ה-Hopper של החברה כמו H100. "הביקוש החזק הונע על ידי תוכנות ארגוניות ויישומי אינטרנט לצרכנים, וענפים רבים בתעשייה כולל רכב, שירותים פיננסיים ושירותי בריאות", אמרה החברה למשקיעים.

בשורה העליונה, הכנסות החברה הסתכמו ב-22.1 מיליארד דולר - מעל לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 20.4 מיליארד דולר. הכנסות ממרכזי נתונים עלו גם הן על תחזיות השוק וזינקו ב-409% ל-18.4 מיליארד דולר, בעוד שהצפי היה לכ-17.4% מיליארד דולר. יותר ממחצית ממכירות מרכז הנתונים של החברה מיוחסים לספקי ענן הגדולים בשוק. יחד עם זאת, הכנסותיה ממרכז הנתונים נפגעו מההגבלות האחרונות שהשיתה ארה"ב על ייצוא מוליכים למחצה של שבבי בינה מלאכותית מתקדמים לסין.

המרווח הגולמי עמד על 76.7% לעומת צפי של 75.5%, ובשורה התחתונה, הרווח למניה עלה ל-5.16 דולרים למניה - מעל לתחזיות השוק לרווח של 4.64 דולר למניה.

גם להמשך אנבידיה לא מאכזבת וצופה המשך צמיחה ואף מעבר לתחזיות. אנבידיה צופה לרבעון הבא הכנסות של 24 מיליארד דולר - גם כן מעל לתחזיות השוק להכנסות של 22.17 מיליארד דולר.

בעוד שהחברה שיפרה את היצע של מעבדי הבינה המלאכותית שלה, היא עדיין צופה מחסור, במיוחד שבב הדור הבא, שנקרא B100, שצפוי להישלח בהמשך השנה.

מייסד ומנכ"ל אנבידיה, ג’נסן הואנג, הוסיף: "מחשוב מואץ ובינה מלאכותית יוצרת הגיעו לנקודת מפנה. הביקוש גואה ברחבי העולם בקרב חברות, תעשיות ומדינות. פלטפורמת מרכזי הנתונים שלנו מונעת באמצעות מגוון גורמים ההולכים וגדלים - הדרישה לעיבוד מידע, אימון והסקה בקרב ספקיות שירותי ענן או שירותי GPU, וכן על ידי תוכנה ארגונית וחברות אינטרנט (Consumer Internet). התעשיות הורטיקליות – המובלות על ידי תחום הרכב, שירותים פיננסיים ורפואה – נמצאות עכשיו ברמה של מיליארדי דולרים.

"NVIDIA RTX, שהוצגה לפני פחות משש שנים, היא עכשיו פלטפורמת המחשוב האישי עבור בינה מלאכותית יוצרת, ממנה נהנים יותר מ-100 מיליון גיימרים ויוצרי תוכן. השנה שלפנינו תביא דורות מוצרים חדשים עם חדשנות יוצאת דופן כדי לעזור להניע את התעשייה שלנו קדימה. הצטרפו אלינו בחודש הבא לכנס GTC, שם אנחנו – יחד עם האקוסיסטם, נחשוף את העתיד המרגש שלפנינו".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש