יהב יולזרי, גל קרובינר ואביטל פרדו, מייסדי פאגאיה<br>קרדיט: באדיבות NASDAQ
יהב יולזרי, גל קרובינר ואביטל פרדו, מייסדי פאגאיה קרדיט: באדיבות nasdaq

תחום ה-Personal loans (ההלוואות האישיות) היא דרך יעילה מאוד עבור אמריקאים לאיחוד חובות, לשלם עבור שיפוצים בבית או לשלם חשבונות גדולים ובלתי צפויים. אבל עבור חלק מהלווים בארה"ב, עמידה בדרישות להלוואה אישית יכולה להיות אתגר מאוד.

מדוע? מפני שבניגוד להלוואת משכנתא שבהם הדירה משתמש כבטוחה או הלוואת לרכישת רכב שבו האוטו משתמש כבטוחה, הלוואות אישיות נחשבות להלוואות לא מובטחות מכיוון שהן אינן דורשות בטחונות. כדי לאשר הלוואה שכזו, הבנקים המלווים בוחנים מגוון של שיקולים, בהם credit score (דירוג אשראי), היסטוריית האשראי ויחס חוב להכנסה.

U.S. Bank הבנק החמישי בגודלו בארה"ב עם פיקדונות בהיקף של כחצי טריליון דולר, הקים שת"פ עם חברת הפינ-טק פאגאיה (Pagaya Technologies), על מנת להציע למגוון רחב יותר של לקוחות את המוצרים הפיננסיים וההלוואות.

מדובר על הלוואות שמסייעת ללקוחות לענות על צורכי מזומן לטווח קצר מ-100 דולר עד 1,000 דולר באמצעות הלוואה בתשלומים. נציין כי בתוך חודשים ספורים בלבד, יותר מ-2,000 לקוחות U.S. Bank אושרו להלוואות אישיות באמצעות טהכנולוגיה של פאגאיה.

בדיקה שניה של פאגאיה

כיום, כאשר לקוח U.S. Bank מגיש בקשה להלוואה אישית שאינה עומדת בדרישות, פאגאיה תבצע מאחורי הקלעים בדיקה שניה (second look) באמצעות טכנולוגית יכולות החלטת האשראי המופעלות על ידי AI. במידה והלווה תאושר ע"י פאגאיה, U.S. Bank יעניק את ההלוואה וישרת את הלקוח לאורך כל חיי ההלוואה.

"אנחנו יודעים שיש לנו לקוחות רבים שנופלים בין הכיסאות בדרישות האשראי המסורתיות שלנו", ציין מייק שפרד, ראש מחלקת הלוואות צרכניות ב- .U.S. Bank"על ידי הרחבת הגישה לפתרונות אשראי של פאגאיה, אנו יכולים לתת ללקוחותינו גישה למזומן כשהם זקוקים לו יותר מכל, באמצעות מערכת היחסים הבנקאית הקיימים והמהימנים שלנו ובעזרת הטכנולוגיה של פאגאיה".

"אנחנו מבינים את המחויבות של U.S. Bank להגביר את הגישה למוצרים ושירותים פיננסיים משנים חיים ללקוחותיו", ציינה לסלי גילין, מנהלת הצמיחה הראשית של פאגאיה. "עם טכנולוגיית ההלוואות המשולבת והמוטבעת של פאגאיה, U.S. Bank ושאר שותפי ההלוואות שלנו יכולים להרחיב ולהעמיק את תחום ההלוואות האישיות שלהם בעזרת קבוצה מגוונת יותר של לווים".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש