גיא וינברג, יו"ר מ.ו. השקעות<br>קרדיט: יח"צ
גיא וינברג, יו"ר מ.ו. השקעות קרדיט: יח"צ

מ.ו. השקעות, העוסקת בייזום, רכישה, השבחה והחזקה של נדל"ן למגורים, השלימה את שלב המכרז המוסדי בהנפקה של סדרת אג"ח חדשה (סדרה ב’). החברה, הנמנית על קבוצת הנדל"ן של משפחת וינברג, גייסה 157 מיליון שקל בריבית של 6.1% שנחשבת גבוהה לאג"ח צמודות עם שעבודים.

ביולי האחרון השלימה החברה הנפקה של סדרת אג"ח ראשונה (סדרה א’) בהיקף כספי כולל של 77 מיליון שקל.

סדרה ב’ הינה סדרת אג"ח סטרייט, צמודה למדד, שהיקפה צפוי להסתכם בכ-85 מיליון שקל (ע.נ). הסדרה הינה למשך חיים ממוצע (מח"מ) של 3.4 שנים, וכוללת שעבוד ראשון על זכויות החברה בנכסים למגורים ברחוב מזא"ה בתל אביב ובתל השומר ברמת גן, לפי יחס חוב בטוחה (LTV) של 75%. כספי הגיוס צפויים בעיקרם למחזר חוב קיים על הנכסים ולתמוך בהמשך פיתוח נכסי החברה.

קודם לביצוע ההנפקה, מ.ו. השקעות דיווחה במסגרת הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2023 על גידול ניכר בהון העצמי לכ-148.5 מיליון שקל, נכון ליום 30 בספטמבר 2023, לעומת 54.8 מיליון שקל ביום 30 ביוני 2023 (בהתאם לדו"חות פרופורמה); לצד שיפור ביחסים הפיננסיים וירידה ביחסי המינוף. הגידול התאפשר לאחר שבעלי השליטה נטלו על עצמם התחייבות לפירעון חלק מסכומי ההלוואות של החברה (כ-109 מיליון שקל בסך הכול), במסגרת תהליך השינוי המבני של מ.ו. השקעות, ולשם השלמת רכישת הנכסים למגורים ברחובות נחמני ואידלסון בתל אביב. עוד דווח במסגרת הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2023 על הפחתה וולנטרית של חלק מהוצאות השכר בחברה מצד בעלי השליטה.

בדצמבר 2023 בעלי השליטה אף הודיעו על כוונתם להעביר לתוך החברה נכסים שבבעלות קבוצת וינברג ללא תמורה – שלוש דירות בפרויקט תמ"א 38/2 ברחוב תלפיות 30 ברמת גן, ששווין הכולל הנוכחי נאמד בכ-9 מיליון שקל, תוך המחאת חלק מהרווח היזמי של הפרויקט לחברה. הדירות הינן בבניין המיועד למסלול הריסה ובנייה, שאותו מובילה חברה יזמית שבשליטת משפחת וינברג. בגין שלוש הדירות צפויה החברה לקבל 6 דירות בבניין החדש שיוקם, בהתבסס על הגידול הצפוי בזכויות בפרויקט. ההשפעות החשבונאיות של המהלך צפויות לבוא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2023, שיפורסמו בחודש הבא.

ד"ר גיא וינברג, יו"ר מ.ו השקעות: "אני רוצה להודות לציבור המשקיעים המוסדיים על הבעת האמון ב-מ.ו. השקעות ובמנהליה בהזרמת הביקושים בהנפקה. בכוונתנו להמשיך ולחזק את הקשר עם שוק ההון המקומי, במטרה לממש בעתיד את מלוא הפוטנציאל הגלום בנכסי הקבוצה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  saying

  • send
  • 13/02/2024 02:28
 • 1
  sayouba

  bi?re

  • soull
  • 13/02/2024 02:27