קרדיט: depositphotos/bernardbodo
קרדיט: depositphotos/bernardbodo

הדוחות הכספיים שפורסמו אתמול אחרי נעילת המסחר בוול סטריט סיפקו קצת אוויר למשקיעים לאחר האכזבה מתוצאות גוגל מוקדם יותר השבוע שהפילה את הנאסד"ק. פייסבוק, אמזון ואפל עקפו את התחזיות של השוק, אך המניות של שלושתן הגיבו באופן שונה כל אחת בדרכה.

פייסבוק (סימול: FB) הציגה תוצאות טובות וחילקה דיבידנד לראשונה בתולדותיה. פייסבוק רשמה עלייה של כ-25% בהכנסות ברבעון הרביעי לכ-40 מיליארד דולר, כאשר הרווח הנקי זינק פי 3 לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-14 מיליארד דולר, מעל תחזיות השוק ב-8%. החברה הודיעה על רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 50 מיליארד שקל, מה ששלח את מנייתה לזינוק של מעל 15% במסחר המאוחר.

אמזון (סימול: AMZN) עלתה במעל 6% במסחר המאוחר לאחר הדוחות הכספיים שפורסמו אחרי הנעילה. אמזון רשמה עלייה של 27% בהכנסות מפרסום, והמשקיעים אהבו גם את ההתאוששות של ההכנסות משירותי אחסון לאחר חולשה שהפגינו ברבעונים האחרונים. הכנסותיה של אמזון קפצו ב-14% ל-170 מיליארד דולר, מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 166.2 מיליארד דולר. גם בשורה הרווח החברה הפתיעה לטובה והציגה רווח למניה גבוה ב-25% מהתחזיות. בשורה התחתונה, אמזון רשמה רווח של 10.6 מיליארד דולר או 1 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח נקי של 8.4 מיליארד דולר או 80 סנט למניה. מעבר לכך, קיצוצי העובדים שביצעה אמזון הביאו לקיצוץ בעליות, אם כי המנכ"ל אנדי ג’סי הבהיר כי פיטורי העובדים לא יעיבו על שירותים רווחיים של החברה.

בניגוד לפייסבוק ואמזון, אפל אמנם עקפה את התחזיות, אך הירידה בהכנסות מסין בשיעור של 13% ברבעון הרביעי היתה גבוההה הצפי של השוק, מה ששלח את המניה לירידות של 2.6% במסחר המאוחר. למעשה היה זה הרבעון החלש ביותר של החברה בסין מאז הרבעון הראשון של 2020. אפל רשמה הכנסות של כ-119 מיליארד דולר, מעל לצפי האנליסטים בשוק 117.9 מיליארד דולר, על רווח של 2.18 דולרים למניה, מעל התחזיות של השוק לרווח של 2.1 דולרים למניה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש