קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים לאחר הירידות שנרשמו אתמול אחרי שיו"ר הפד פאוול צינן את הציפיות להורדת ריבית במרץ. הדאו ג’ונס מוסיף 0.2%, מדד S&P 500 עולה ב-0.5% ומדד הנאסד"ק עולה ב-0.5%. 

ארה"ב אישרה תוכניות לתקיפה בעיראק ובסוריה, כך לפי דווחים מעבר לים. מחיר הנפט עולה ב-0.36% לרמה של 76.1 דולרים לחבית.

כלכלני גולדמן זאקס צופים הורדת ריבית ראשונה בארה"ב רק בחודש מאי. אחרי שפאוול צינן את השוק אתמול במסיבת העיתונאים ברקע לנתוני מאקרו חזקים של הכלכלה האמריקאית, הורדת ריבית במרץ נראית פחות סבירה. עם זאת, בבנק ההשקעות ממשיכים לצפות ל-5 קיצוצים ב-2024 ול-3 קיצוצים נוספים ב-2025 מאחר ולהערכתם אינפלציית הליבה של PCE תיפול לפחות כמה עשיריות מתחת לתחזית החציונית של FOMC של 2.4% השנה, עם ירידות נוספות ב-2025.

15:30

יום המסחר הרביעי בוול סטריט צפוי להיפתח בעליות שערים קלות במדדים במובילים לאחר יום מסחר תנודתי שהסתיים בירידות חדות. אמש, מדד הנאסד"ק השיל 2.2%, הדאו ירד 0.8% ומדד ה-S&P 500 איבד 1.6%.

הפד הותיר אתמול את הריבית בארה"ב ברמה של 5.25%-5%, כאשר הנגיד פאוול צמצם את ההסתברות להורדת ריבית במרץ. אם לפני ההודעה ההסתברות להורדת ריבית במרץ היתה 50%, אז לאחריה פחתה ההסתברות לשליש. מסיבת העיתונאים של פאוול אכזבה את השוק שממתינים להורדה הראשונה ותחילת הקלה על המשק, וזאת על רקע נתוני מאקרו טובים מהצפוי לכלכלה האמריקאית.

עונת הדוחות מגיעה לשיאה יום, לאחר המסחר עיניי השוק ימתינו לדוחות אפל (AAPL), אמזון (AMZN) ומטה (META). לחברות הענק משקל של כ-12.2% ממדד ה- S&P 500 ומשקל של לא פחות מ- 17.7% ממדד הנאסד"ק 100.

באירופה מגמה מעורבת, הפוטסי הבריטי עולה 0.2%, הדקס נסחר ללא שינוי וקאק הצרפתי מאבד 0.5%. באסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת, יפן ירדה 0.75%, אוסטרליה השילה 1.2%, מנגד הקוספי הקוריאני עלה 1.8% והונג קונג התחזקה בעליה של כ- 0.5%.

מניות בכותרות

פלוטון (PTON) מאבדת עוד 10% במסחר המוקדם לאחר תוצאות חלשות מאוד לרבעון האחרון של השנה ובוא הציגה הפסד גבוה מהציפיות וזאת למרות שעקפה את התחזיות בשורת ההכנסות.

האניוול (HON) פרסמה דוחות מאכזבים עם הכנסות שיצאו מתחת לתחזיות. המכירות עלו ב-2% ביחס לתקופה המקבילה והמניה מאבדת כ-3% במסחר המוקדם.

אליין (ALGN) מזנקת מעל 15% במסחר המוקדם לאחר שפרסמה דוחות אשר עקפו את התחזיות. החברה מספקת תחזית הכנסות חזקה לרבעון הראשון.

קוולקום (QCOM) מקבלת הורדת המלצה ע"י סיטי לנייטרלי מקניה, לאחר שאתמול פרסמה דוחות אשר אכזבו את אנליסט סיני בעיקר בשל תחזית חלשה לרבעון הקרוב.

מרק (MRK) עולה 1.5% לאחר דוחות טובים לרבעון הרביעי של השנה. הביקוש ל- Keytruda תרופת דגל של החברה וחיסון לאיידס תרמו משמעותית לביצועים.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש