ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב<br>קרדיט: Federalreserve
ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב קרדיט: federalreserve

הבנק המרכזי בארה"ב העלה את הריבית ברבע אחוז לרמה של 5.5% - שיא של 22 שנה. העלאה זו של 0.25% הינה בהתאם לציפיות בשוק. בהצהרה שהוציא הבנק המרכזי נמסר כי הפד נותר "קשוב מאוד" לסיכוני האינפלציה ומותיר למעשה את כל האפשרויות על השולחן על מנת לרסן את האינפלציה.

"הוועדה תמשיך להעריך מידע נוסף והשלכותיו על המדיניות המוניטרית", נכתב בהודעה. עוד נאמר בהצהרה כי הבנק המרכזי יסתכל על הנתונים בהמשך, ההידוק המוניטארי המצטבר עד כה והפיגורים שבהם משפיעה מדיניות הריבית על הכלכלה "בקביעת אורך מיצוק המדיניות הנוסף שעשויה להתאים" כדי להחזיר את האינפלציה ל היעד של 2%.

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI מציין כי "מבחינת הפד, שילוב של המשך צמיחה סביב המגמה, שוק עבודה הדוק ותנאים פיננסים שרק הולכים ומשתפרים, על אף העלאות הריבית, צפויים להיות יותר דומיננטיים מאשר הירידה האחרונה שנרשמה באינפלציה ביוני, שכן היא עדיין רחוקה במידה ניכרת מיעד האינפלציה.

"בנוסף, חשוב לציין כי אחת הסיבות העיקריות לעצירה בריבית בהחלטה הקודמת הייתה ההרעה שהחלה במערכת הבנקאית לקראת סוף הרבעון הראשון, ואילו מאז חל שיפור בהיבט זה. לפיכך, ללא הקשחה משמעותית בתנאי האשראי שיקרינו על הרעה כללית בתנאים הפיננסים, ההסתברות לירידה ממושכת באינפלציה נמוכה", אמר גוזלן. 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש