הנהלת אינספירה טכנולוגיות<br>קרדיט: רועי טהר
הנהלת אינספירה טכנולוגיות קרדיט: רועי טהר

אחת החברות הישראליות שהקורונה עשתה להן טוב היא אינספירה טכנולוגיות. החברה היושבת ברעננה מפתחת מערכת לחמצון חוץ גופי מוקדם של מערכת הדם לצורך תמיכה נשימתית בחולים עם כשל נשימתי אשר ממשיכים להתדרדר על אף שימוש באמצעי הנשמה.

כיום הטיפול הנפוץ בחולים שלא מצליחים לנשום עצמונית הוא באמצעות מסיכות חמצן או באמצעות מסיכות CPAP. התהליך דורש שיתוף פעולה של החולה, ויכול לעזור גם כפיתרון זמני, אולם אם החולה לא מסוגל לכך פיזית או שטיפול זה אינו מספיק אז נעשה שימוש במכונת הנשמה. אם גם זה לא מצליח, אפשר במקרים חריגים לחבר את החולה למכשיר אקמו, שהוא תהליך שכולל הזרמה של הדם החוצה מן הגוף וחמצון שלו מחוץ לגוף החולה.

הטכנולוגיה אותה מפתחת אינספירה היא מכשיר ה-INSPIRA ART500 המשמש כריאה חיצונית. ה-INSPIRA ART500 מתוכנן כך שניתן יהיה לטפל בחולים בעודם ערים, במטרה למנוע טיפול יקר ומסוכן במכונת הנשמה פולשנית. המשאבה היא רכיב ליבה של כל מערכת חמצון דם חוץ גופית. המשאבה שואבת דם לחמצון חוץ גופי כאשר בזמן פעולת המכשיר כולו הריאות הפגועות נחות ומתאוששות. אינספירה מקפידה לפתח את היכולות "אין האוס", מה שאומר שברשותה מעבדת מחקר מתקדמת וייחודית, כשהיא מעסיקה אנשי מחקר, קליניקה, רגולציה, תוכנה, חומרה, אלגוריתמיקאים, מהנדסי מכונות ותפעול.

מייסדי החברה, דגי בן נון, וג’ו חיון, מסבירים לספונסר TV על השוק אליו פונה החברה ומה הם צעדיה מכאן והלאה.

נכון להיום, מוצרי החברה (INSPIRA ART500, INSPIRA ART100, INSPIRA.AI) וטכנולוגיות נוספות עדיין בפיתוח, לא נעשה בהם שימוש על בני אדם, לא אושרו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) או כל רשות רגולטורית אחרת. חיישן ה- HYLA נמצא כרגע בניסוי לאיסוף מידע קליני למטרות פיתוח. שיווק ומכירות של מוצרי החברה לשימוש בבני אדם, יעשה בכפוף לאישורים רגולטוריים.

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    טכנולוגיה בדיונית, מדהים !

    • צח
    • 30/04/2024 22:33