אסף אלמגור, מנכ"ל קבוצת בזן<br>קרדיט: שגיא מורן
אסף אלמגור, מנכ"ל קבוצת בזן קרדיט: שגיא מורן

קבוצת בזן תשקיע באמצעות מערך החדשנות שלה כ-2 מיליון דולר בחברת FeelIt Technologies הישראלית, כחלק מהאסטרטגיה העסקית, במסגרתה בזן משלבת ומטמיעה טכנולוגיות מתקדמות בייצור (industry 4.0).

FeelIt מיוקנעם שנוסדה ב-2017 ע"י ד"ר גדי קונוולינה, ד"ר מיטל שגב-בר ופרופ’ חוסאם חאיק מהטכניון פועלת בתחום ’האחזקה החזויה’ ומפתחת פתרונות חישה המאפשרים תובנות בזמן אמת בכדי לשפר את הדרך בה מנהלים ציוד תעשייתי קריטי בתהליכי היצור.

בכך בזן מצטרפת לענקיות בינלאומיות שהשקיעו ב-FeelIt, כמו ספקית תעשיית הרכב הגרמנית קונטיננטל (Continental) וספקית התעשייה הגרמנית הנקל (Henkel), כמו גם קרן ההון סיכון הישראלית - Takwin labs.

הפתרון של FeelIt הוא בדמות חיישן שמודפס בעזרת דיו בטכנולוגיית ננו שנצמד למוצרים תעשייתיים "טיפשים" ומאפשר לבצעה בהם אחזקה מונעת, בעזרת זיהוי מראש של תקלות והתרעות אוטומטיות על כשלים עתידיים בזמן אמת.

למעשה, מרגע חיבור החיישן לציוד הוא הופך ל"חכם" שניתן לאבחן דרכו את מצב הציוד באופן שוטף ולקבל התרעות על תקלות עתידיות, ובכך, ציוד תעשייתי כמו צינורות, הופך לחלק ממהפכת התעשייה החכמה (Industry 4.0) בעזרת השימוש במערכת של FeelIt המשלבת חיישנים המבוססים ננו-חומר ובינה מלאכותית.

ל בזן, השימוש במערכת שנקראת RetroFeel תסייע בהפחתת מקרים של השבתה לא מתוכננת, ייעול במשאבים, סיכוני בטיחות ובזבוז אנרגיה, תוך שמירה על מקסום המערכות לתפקוד אופטימלי. בנוסף, FeelIt תסייע לבזן לפתח מוצרים המפחיתים תקלות וחוסכים בעלויות תפעול באמצעות אחזקה חזויה ומונעת של מתקנים ומערכות שונות.

מלבד ההשקעה הכספית, בזן תסייע ל-FeelIt ע"י ביצוע פיילוטים במתקניה במטרה לפתח מוצרים שמתאימים ספציפית לתעשיית הזיקוק והפטרוכימיה תוך שיתוף מידע וידע הנדסי רב. הפיילוטים יבוצעו בחמישה מתוך מתקניה של בזן.

אסף אלמגור, מנכ"ל קבוצת בזן, מסר כי "שיתוף הפעולה עם FeelIt הוא חלק מהחזון שלנו לעתיד בתחום האנרגיה והובלת טרנספורמציה אחראית, מוכוונת קיימות וחדשנות. הטמעת טכנולוגיות מתקדמות ופתרונות חדשניים בתהליכי הייצור הם חלק מהיעדים האסטרטגיים המאפשרים להמשיך ולספק אנרגיה ובטחון אנרגטי, היום ובעתיד".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש