ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב<br>קרדיט: Federalreserve
ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב קרדיט: federalreserve

בתום ישיבה בת יומיים חברי ועדת השוק הפתוח של הפד (FOMC) הצביעו פה אחד בעד העלאת הריבית בארה"ב ב-0.75% ל-3.25%. זו העלאה של 0.75% בפעם השלישית ברציפות, ובהתאם לקונצנזוס התחזיות בשוק. ההחלטה התקבלה פה אחד כאשר כל 12 החברים בוועדה הצביעו בעד.

בתוך כך, הפד העלה את תחזיות הריבית קדימה, וכעת צופה שהריבית תעמוד על 4.4% בסוף השנה, ושהריבית תעמוד על 4.6% בסוף 2023. יחד עם זאת, הפד צופה כי בסוף 2024 הריבית תרד ל-3.9%.

מעבר לכך, הפד העלה את תחזיות האינפלציה וצופה כי אינפלציית ליבה תסתכם ב-5.4% ב-2022, ב-2.8% ב-2023 וב-2.3% בשנת 2024. היעד של הפד להגעה לאינפלציה של 2% צפוי להערכת חברי הוועדה לקרות ב-2025.  

בנוסף, הפד הנמיך את תחזיות הצמיחה לשנה הנוכחית ולכל אחת מהשנתיים הקרובות.

המדדים המובילים בניו יורק נסחרים בתנודתיות ברקע למסיבת העיתונאים של היו"ר פאוול. לדבריו, י"היה צורך בהעלאות ריבית נוספות" אך בשלב מסויים יהיה נכון להאט את העלאות הריבית "נרצה להיות בטוחים שהאינפלציה יורדת ל-2% לפני שנשקול הורדה של הריבית", אמר פאוול במסיבת העיתונאים. "כל מה שאנו עושים זה למען הציבור, ואנו עושים את כל מה שביכולתנו להשיג יציבות מחירים.

"ההחלטות משפיעות באופן מיידי ואף לפני שהתקבלו", אמר פאוול בנוגע למדיניות הפד. "יחד עם זאת, זה לוקח זמן מה על מנת לראות את מלוא ההשפעות".

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש