אופיר דבש, מנכ"ל ביו דבש<br>קרדיט: דורון לצטר
אופיר דבש, מנכ"ל ביו דבש קרדיט: דורון לצטר

חברת הפוד-טק ביו דבש המייצרת דבש מתורבת מדווח היום על חתימת מזכר הבנות לא מחייב לפיו ישקיע בחברה סך של כ-101 מיליון ש"ח (30 מיליון דולר).

ההשקעה תתבצע כנגד הקצאת מניות וכתבי אופציה לפי שווי חברה של כ-219 מיליון שקל (65 מיליון דולר) לפני הכסף בדילול מלא (כולל ניירות ערך בכמות המשקפת 10% מההון המונפק והנפרע של החברה, כפי שיהיה לאחר השלמת ההשקעה אשר תיועד לצורך הקצאה תחת תכניות תגמול הוני).

בנוסף, החברה תפעל לגייס סך של לפחות 20 מיליון שקל (6 מיליון דולר) בדרך של הנפקת זכויות לבעלי המניות הקיימים בחברה ולאחר שהחברה שתפעל לפרסומו של דוח הצעת מדף.

להערכת החברה, הסכם ההשקעה ישמש להמשך הפעילות המחקרית של החברה, פיתוח מוצרים עתידיים, להקמת מפעל ייעודי לייצור ושיווק דבש מתורבת בארה"ב, ויאיץ את החדירה לשווקים בינלאומיים בטריטוריות נוספות כפי שסימנה החברה.

אופיר דבש, מנכ"ל ביו-דבש מסר: "שילוב הכוחות עם משקיע אסטרטגי בינלאומי יאפשר לחברה את הצמיחה המהירה למיצוי ההזדמנויות המשמעותיות שאנו מזהים בשוק הגלובלי. אני מאמין כי הסכם זה יביא להפיכתה של ביו דבש לאחת החברות המובילות בעולם בתחום המזון המתורבת ולהאצת מסחור מוצרינו. משקיע זה הינו בעל מוניטין מצוין, ניסיון רב ועסקים בינלאומיים, והחיבור בין שני הצדדים ייצור שלם הגדול מסך חלקיו. אין לי ספק כי השקעה זו, ככל שתבשיל, תהווה את אחד המהלכים המרכזיים שיובילו ליצירת ערך משמעותי ביותר לביו-דבש בשנים הקרובות, ובכך תאפשר לנו לממש ביתר שאת את חזוננו לבטל את התלות התזונתית של האדם בדבורה, לשחרר את הדבורים לטבע ולייצר דבש איכותי נגיש, בכל מקום וזמן, במחיר הוגן לצרכן."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש