חברת גמא ניהול וסליקה, מקבוצת הפניקס, מדווחת כי השלימה בהצלחה הנפקת זכויות בהיקף של כ-120 מיליון שקל (מימוש של 99.5%) לאחר האמון הרב שהביעו בה בעלי המניות. כספי הגיוס ישמשו לתמיכה במהלכי הצמיחה של החברה ובראשם המשך יישום מהיר ואחראי של אסטרטגיית הצמיחה ומקסום ההזדמנויות בשוק האשראי באמצעות העמדת פתרונות מימון למגזר העסקים בישראל. גמא תמשיך למנף את בסיס הלקוחות הגדול שלה בפעילות כרטיסי האשראי ולהתמקד בהגדלת תיק האשראי, בעיקר בתחומי המימון לעסקים ומימון כנגד נדל"ן.

מהלך זה מהווה נדבך נוסף למהלכים תשתיתיים שביצעה החברה בחודשים האחרונים הכוללים: השקעה בתשתית טכנולוגית , חיזוק ושימור ההון האנושי , הגדלת מקורות המימון וגידול של תיק האשראי של החברה ב-63% לכ-1.6 מיליארד שקל.

החברה מאמינה כי הגדלת מקורות המימון וההון, יחד עם המשך בניית התשתיות לצמיחתה של החברה, יעמיקו באופן ברור את יתרונותיה בשוק האשראי, ויאפשרו לה להמשיך לצמוח באופן משמעותי.

גמא דיווחה על תוצאות מצוינות ברבעון הראשון של השנה, ובהן עידכנה על 15% גידול ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, שהסתכם ב-11 מיליון שקל. במהלך הרבעון הראשון של 2022 חילקה החברה דיבידנד בסך 12.6 מיליון שקל - 30% מהרווח בשנת 2021.

ארז יוסף, יו"ר חברת גמא, מסר: "אני מודה לבעלי המניות ולבעלת השליטה, קבוצת הפניקס, על מימוש הזכויות והבעת האמון בחברה ובאסטרטגיה העסקית שהיא מיישמת. גמא נמצאת בתנופת צמיחה וממשיכה להרחיב בהצלחה ובהתמדה את מגוון פתרונות המימון והשירותים הפיננסיים שהיא מעמידה לעסקים ולמקסם את היתרון התחרותי שלה."

"כספי ההנפקה יתמכו בצמיחת החברה ובהמשך הגידול בתיק האשראי, תוך מינוף פעילות כרטיסי האשראי המאפשרת לחברה נגישות שוטפת ליותר מ-12 אלף בתי עסק בישראל. אלה, בסיוע המערכות הטכנולוגיות המתקדמות של החברה והתשתית האנושית האיכותית והמנוסה שלה, ותחת מדיניות ניהול סיכונים קפדנית, יבטיחו את המשך היישום המוצלח של האסטרטגיה העסקית לצמיחה בתיק האשראי ולהגדלת הרווח".[1] לסוף הרבעון הראשון של 2022 ביחס לסוף הרבעון הראשון של 2021.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 1
  איך פיספסתי את הנפקת הזכויות

  רשמתי ביומן לקנות זכויות ,אבל לא היה לי זמן להתעסק. בדיעבד ראיתי שהמינימום השבועי במניה היה כצפוי בתחילת המסחר בזכויות. ראיתי שהזכויות עשו 188%. אני הייתי מסתפק גם ב100%. יום מסחר בזכויות , בפתיחה כסף על הרצפה. רק להרים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • ATUK19
  • 19/07/2022 10:46