קרדיט: depositphotos

לאחר פתיחה חיובית - מדדי המניות בארה”ב עברו לירידות שערים

מדד הנאסד"ק 100 נחלש 0.7%, הדאו ג’ונס יורד 0.25%; דבון אנרג’י מזנקת 5.8%, מניות הקרוזים יורדות 5%

חדשות ספונסר 27/06/2022 17:20

א+א-

וול סטריט פתחה את יום המסחר במגמה חיובית אך מהר מאוד עברה לירידות שערים במדדים המובילים. המדדים פותחים את השבוע האחרון של הרבעון לאחר שבוע של עליות שערים חדות שקטע רצף של שלושה שבועות שליליים. 

מניות הקרוזים מבוילות את המגמה השלילית, RCL יורדת 5.2%, CCL נחלשת 4.7% ונרווג’יאן קרוז ליינס (NCLH) יורדת 4.4%. מבין החברות המרכזות את מחזורי המסחר הגבוהים ביותר, אמזון יורדת 2%, אפל עולה 0.3%, טסלה נסחרת ללא שינוי ובנק אוף אמריקה יורדת 0.7%.

תשואות אגרות האוצר ל 10 שנים סובלות מתנודתיות גבוהה מאוד ולאחר שביקרו בתשואה של מעל 3.5% ביום העלאת הריבית, בשבוע שעבר קבעו שפל סמוך ל 3% ריבית, כעת התשואות עולות ונמצאות סביב 3.18%. הדבר מראה על חוסר שקט בשווקים ועד כמה השוק בעצמו אינו סגור על ציפיות הריבית הקרובות והחשש מנתון האינפלציה הקרוב. חוזי הריביות של הפד מראים על צפי ריבית של קצת מתחת ל 3.5% בתחילת 2023 ועליה קרובה של 75 נ"ב בסבירות של קרוב ל 80%. עד לפגישת הקרובה יש חודש ויהיו עוד שינויים בהתאם לנתונים הכלכליים והתנועה של השווקים הפיננסים.

באירופה עברו הבורסות למגמה מעורבת, דקס עולה 0.3%, הקאק נחלש 0.5%, היורוסטוקס 600 עולה 0.2% ובריטניה עולה 0.5%. בורסות אסיה נצבעו בירוק בפתיחת שבוע המסחר, הניקיי היפני עלה 1.4%, הקוספי הקוריאני עלה 1.5, אוסטרליה כ 2% והונג קונג עלתה 2.35% בעיקר בזכות ענקיות הטק הסיניות.

הנפט ממשיך בהתאוששות עולה 0.5% לרמה של 108 דולר לחבית WTI. הביטקוין נסחר ללא שינוי סביב 21.2 אלף דולר.

מניות בכותרות

ביונטק (BNTX) מתחזקת קרוב ל 3% לאחר שחיסון נגד האומיקרון ביחד עם פייזר הציגו תגובה חיסונית טובה יותר נגד הוריאנט.

רובינהוד (HOOD) עולה קלות במסחר המוקדם ותרכז עניין לאחר שקבלה העלאת המלצה ממכירה לנייטרלי ע"י גודלן זאקס.

קויינבייס (COIN) יורדת 5% במסחר המוקדם לאחר שקבלה הורדת המלצה מנייטרלי למכירה ע"י גולדמן זאקס.

צ’וואי (CHWY) מתחזקת 5% במסחר המוקדם לאחר שקבלה העלאת המלצה מהחזק לקניה ע"י נדהאם.

ספיריט איירליינס (SAVE) מאבדת 5% במסחר המקודם לאחר שהצהירה את הצעת הרכש של חברת פרונטיר גרופ (ULCC). ההצעה שמוערכת ב 2.7 מיליארד דולר מבוססת על בסיס הסגירה ומורכבת ממזומן ומניות. ספיריט דחתה הצעה של 3.7 מיליארד מג’ט בלו בטענה שהיא לא תעבור ע"י הרגולציה בארה"ב.

דיגיטל וורלד אקווזישן (DWAC) הספאק שמקושר לרשת החברתית של הנשיא לשעבר טראמפ אמר כי קבלו זימונים נוספים בנוגע לבדיקה על הצהרת הרישום שלה. בדיגיטל וורלד ציינו כי החקירה יכולה לעכב או אפילו למנוע את השלמת המיזוג. המניה יורדת 9% במסחר המוקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה