משה לארי, מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות קרדיט: אבשלום ששוני

דיווח שוטף

קנדה לייף מבטחת את תיקי המשכנתאות של מזרחי בשווי 8 מיליארד ש”ח

מדובר בעסקת ביטוח שנייה שהבנק עושה תוך 3 חודשים, שתיהן מול קבוצת "קנדה לייף" הבינ"ל, בשתי העסקאות מבטח הבנק תיקי משכנתאות בהיקף של כ-8 מיליארד ש"ח אשר ישחררו הון לצמיחה

חדשות ספונסר 27/06/2022 11:51

א+א-

מזרחי טפחות ממשיך לנקוט צעדים לשחרור הון על מנת לייצר תנופת צמיחה לבנק. בימים אלה חתם הבנק על עסקת ביטוח שנייה של תיק הלוואות לדיור בהיקף של כ-4.2 מיליארד ₪. יחד עם העסקה הראשונה אשר בוצעה לפני כשלושה חודשים, ושבה בוטח תיק בהיקף של כ-3.7 מיליארד ₪, עומד היקף הביטוח שהבנק רכש לשני תיקי המשכנתאות, על כ-8 מיליארד ₪ – מהלך שבאמצעותו מתפנה הון נוסף, שבאמצעותו יכול הבנק להמשיך ולהרחיב את פעילותו.

גם העסקה החדשה נחתמה עם מבטח משנה מקבוצת "קנדה לייף" – חברה הנמנית עם עשרת מבטחי המשנה הגדולים בעולם. רכישת ביטוח מחברה בינלאומית הנהנית מדירוג גבוה של AA, מאפשרת לבנק להמיר את הקצאת ההון הגבוהה בתיקים המבוטחים, בהקצאת הון נמוכה משמעותית הנגזרת מדירוג האשראי האיכותי של החברה המבטחת, ובדרך זו לשחרר הון נוסף לטובת מגוון שימושים.

בשונה מעסקאות שכבר נעשו בעבר, בבנק בפרט ובמערכת הבנקאית בכלל, למכירת תיקי משכנתאות, רכישת ביטוח על תיקי משכנתאות לא נעשתה עד היום בישראל, ומזרחי-טפחות הוא הבנק הראשון שפועל בדרך החדשנית הזו, על מנת לפנות לעצמו מקורות הוניים נוספים להמשך הרחבת הפעילות העסקית.

  1. מניות בכתבה
  2. מזרחי טפחות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה