קרדיט: יח"צ

דיווח שוטף

נקסטפרם טכנולוגיות מודיעה על תחילת ייצור מסחרי של ™ProteVin תחליף החלבון הטבעוני שלה

הפעלת מתקן הייצור, לאחר סיום ההרצה וייצור מוצלח של מנות ראשונות של החלבון מהווים את אבן הדרך הראשונה מתוך חמש אבני דרך שהציבה החברה לשנת 2022

חדשות ספונסר 19/06/2022 14:02

א+א-

חברת הפוד-טק נקסטפרם טכנולוגיות בע"מ המפתחת את ProteVin, תחליף חלבון טבעוני, מבוסס שמרים, ללא הנדסה גנטית (Non-GMO) ורכיבי תזונה חדשניים נוספים מבוססי שמרים הודיעה היום על סיום הרצת מתקן הייצור בקנדה ותחילת ייצור מסחרי של ProteVin תחליף החלבון הטבעוני שלה.

 

הפעלת מתקן הייצור, לאחר סיום ההרצה וייצור מוצלח של מנות ראשונות של החלבון מהווים את אבן הדרך הראשונה מתוך חמש אבני דרך שהציבה החברה לשנת 2022. במקביל, החברה מתקדמת בתוכניתה האסטרטגית ובהשגת יתר היעדים לשנת 2022, כולל אספקת הזמנות ראשונות שהתקבלו, המשך יצירת ביקושים, קבלת הזמנות נוספות והרחבת כושר הייצור של ProteVin מהיקף ייצור ראשוני של עשרות טונות בשנה לקנה מידה תעשייתי בהיקף של מאות טונות לשנה, בשנת 2023.

 

בועז נוי, מנכ"ל נקסטפרם, מסר: "התחלת הייצור המסחרי של ProteVin במתקן הייצור בקנדה מהווה אבן דרך משמעותית עבור החברה, שסיימה להריץ מתקן חדש בהיקף תעשייתי ראשוני ולמעשה עוברת משלב הפיתוח לשלב המסחור. אבן דרך זו תאפשר לנו להשיג את אבני הדרך המסחריות הנוספות לשנת 2022, כשבשבועות הקרובים צפויה אספקה ראשונה של החלבון שלנו כחומר גלם ליצרני אבקות חלבון טבעוני לספורטאים. שוק המזון האלטרנטיבי הוא מנוע הצמיחה העיקרי של תעשיית המזון העולמית ואנו צופים ביקושים גבוהים ל- ProteVin, שהינו פתרון ייחודי לפיתוח מוצרי מזון אלטרנטיביים, עם ערך תזונתי כמו חלבונים מהחי ובטעם ניטראלי המאפשר שילוב בסוגי מזונות רבים."

  1. מניות בכתבה
  2. נקסטפרם

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה