קרדיט: פלאש 90

דיווח שוטף

חברות הגז יבלטו לחיוב בפתיחת המסחר

אתמול יצאה שרת האנרגיה לקהיר שם תשתתף במפגש השרים של פורום הגז האזורי של מדינות מזרח הים התיכון ויפגשו עם נציגת האיחוד כהכנה לחתימת מזכר הבנות לייצוא גז טבעי מישראל ומדינות האזור

מערכת ספונסר 15/06/2022 07:45

א+א- 5

אתמול ארה"ב נעלה במגמה מעורבת, הנאסדק הצליח לסיים עם עליה של 0.4% בעוד האס אנד פי והדאו סיימה בטריטוריה אדומה, באירופה המגמה הייתה ירידות קלות ואילו בישראל הורגשו הקונים, היום צפויות מספר הודעות להם חיכו המשקיעים, מדד מאי בארץ בו הנגדי יוכל לרמוז על כיוון העלאת הריבית וכן עלית הריבית בארה"ב.

 

הבוקר פער הארביטארז’ הוא שלילי ברמת 0.35%, טבע ולייבפרסון ייבלטו עם ירידות, המסחר באסיה במגמה מעורבת סין ואסיה עם עליות של 1.4%, מנגד יפן והודו יורדות, טרום המסחר בארה"ב בעליות של כ-0.5%.

 

הנפט ממשיך להיות יציב והוא נסחר ב-119 דולר לחבית, הזהב נחלש ל1817 דולר, הביטקוין ממשיך לחטוף ונסחר ב-21 אלף דולר ליחידה.

שרת האנרגיה, קארין אלהרר, מנכ"ל המשרד, ליאור שילת, ואנשי מקצוע מהמשרד יצאו אתמול לקהיר, שם ישתתפו במפגש השרים של פורום הגז האזורי של מדינות מזרח הים התיכון (EMGF).

במסגרת הביקור יפגשו השרה ואנשי משרדה עם שר הנפט ומשאבי הטבע המצרי, טארק אל-מולא, ונציבת האנרגיה באיחוד האירופי, קדרי סימסון. זאת, כהכנה לחתימה על מזכר הבנות - לייצוא גז טבעי מישראל ומצרים אל מדינות האיחוד האירופי. כמו כן, תקיים המשלחת פגישות מקצועיות בהן, בין היתר, תוצג סקירה תקופתית של פעילות הפורום, וכן יוצג שלב ב’ בתכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של הפורום, תוך קביעת עוגנים לפעילותו בשנה הקרובה. השרה גם צפויה לבקר במהלך שהותה במצרים בארמונו של הנשיא, עבד אל-פתח א-סיסי.

פורום הגז הטבעי המזרח ים תיכוני EMGF הוקם בינואר 2019, על ידי ישראל, מצרים, יוון, קפריסין, איטליה, ירדן והרשות הפלסטינית. זאת, מתוך מטרה לקדם שיתוף פעולה אזורי בין ממשלות וארגונים בתחומים של הפקה, צריכה ואספקה של גז טבעי. בשנת 2021 הפך הפורום לארגון בינלאומי ואליו הצטרפו צרפת כחברה וארה"ב, האיחוד האירופי והבנק העולמי כמשקיפים. הארגון מהווה פלטפורמה לשיח אזורי של גופים וקבוצות עבודה בעניין ניצול משאבי הגז הטבעי באזור, גיבוש חזון משותף למימוש הפוטנציאל האזורי, בחינת דרכים למיצוי תשתיות קיימות ופיתוח תשתיות חדשות ועוד.

 

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אז למה הוא נותן לאירנים הרבה נפט?

  ולסעודים? למה לא נתן את כל זה לנו?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  רשצ 15/06/2022 14:34

 2. 2
  דבר ראשון זה לא שירדן תישאר

  בלי חשמל הם יקנו אנרגיה ממקום אחר. זה יתרון אסטרטגי ענק שהם מחוברים לנו לצינור ויש לנו שליטה על האנרגיה שלהם לטווח קצר של מלחמת פתע. הרזרבות שלנו מלאות והשימוש בגז לא הולך להישאר לעוד הרבה זמן ככה שעדיף למכור עכשיו כמה שיותר ולא להיתקע עם גז שלא יהיה בו שימוש.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מוgי 15/06/2022 09:22

 3. 3
  שבורא עולם נתן לנו

  לפני כל אלו שהזכרת
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מהיהיה 15/06/2022 08:37

 4. 4
  "פורום הגז האזורי" נראה לי

  נראה לי יותר כמו אונס קבוצתי של משאבי הגז של מדינת ישראל. מדינות אירופה - איטליה יוון קפריסין - סבבה. מצרים שיש אתה הסכם שלום - סביר. כל השאר, כולל האנסים ההיסטוריים של היהודים - אירופה, ויותר מזה האויבת מספר 1 שלנו הרשעות הפלסטינית - הזוי. ירדן, המדינה של המלך החצוף ששותה מהמים שלנו ויורקת לנו אותם בפרצוף?! הגיע הזמן אחרי שהתברכנו באוצרות טבע שהרצל, ב"ג וראשי הציונות חלמו עליהם, שנהיה אדונים למשאבי הטבע שלנו. נקודה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אורי-כאן 15/06/2022 08:28

 5. 5
  רק שלא תקלקל שם....|8|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  תומס הקטר 15/06/2022 08:05