דיווח שוטף

63% מהדירקטורים סבורים שההאטה הכלכלית במשק תפגע בארגונם

רק 48% מהדירקטורים סבורים כי הארגון בו הם חברים נערך באופן ראוי לתרחישי קיצון לאור המצב בשווקים, עוד עולה מהסקר כי 91% מהדירקטורים מסכימים כי עליהם להשקיע יותר זמן בניהול סיכונים

חדשות ספונסר 13/06/2022 16:07

א+א-

על רקע עליית האינפלציה והריבית, המפולות בשווקים, צניחת שווי החברות ועוד, פאהן קנה ניהול בקרה ערכה היום את כנס ’מועדון ארוחת הבוקר’ בו נרשמו מעל ל-300 דירקטורים מארגונים מובילים במשק. הכנס דן בסוגיות הבוערות לדירקטורים בחברות הישראליות ועסק באחריות הדירקטוריון בעת שינויים קיצוניים בסביבה העסקית וכיצד עליו להיערך אליהם.

’מועדון ארוחת הבוקר’ הפך למסורת בקרב דירקטורים ונושאי משרה בכירים בישראל, ונערך באופן פיזי לאחר שבשנתים האחרונות התקיים במתכונת דיגטלית בשל הקורונה. בין הדוברים בכנס: רו"ח יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה, עו"ד אהרן מיכאלי ראש מחלקת ליטיגציה מסחרית בגולדפרב זליגמן, ונוספים.

מתוך הסקר שנערך בקרב המשתתפים ע"י פאהן קנה ניהול בקרה נמצא כי 60% מהדירקטורים לא יודעים עד כמה הם מוגנים מחשיפה לדין בעקבות אירוע בטיחותי בחברה. 40% מהנשאלים מסרו כי נושא הבטיחות אינו מטופל כראוי בארגונם.

לשאלה לאיזה כלי למניעת מעילות הכי יעיל, 77% סברו שניתוח תרחישי מעילות וסקר סיכוני מעילות הם הכלים היעילים ביותר, 13% סברו שקוד אתיקה הוא היעיל ביותר, ורק 10% השיבו שניהול ’קו חם’ הוא החשוב ביותר.

לשאלה האם על הדירקטורים להשקיע יותר זמן בניהול סיכונים, לאור המצב אליו נוטה הכלכלה, 91% השיבו בחיוב. כמו כן, 44% מהדירקטורים סבורים כי משבר הקורונה גרם לחברות שלהם להיות ערוכות טוב יותר למשבר הבא. 20% מהדירקטורים מסרו כי "המשברים רק מתחזקים ואנחנו פחות ערוכים". 48% מהדירקטורים מסרו כי החברות בהם הם מכהנים נערכות באופן אינטנסיבי לתרחישי קיצון הצפויים בשנים הקרובות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה