קרדיט: ligora

דיווח שוטף

יש לכם חשבון בנק בחו”ל? זה מה שאתם חייבים לדעת

במידה ויש לכם חשבון בנק בחו"ל, היות והיום זה דבר די נפוץ בקרב ישראלים רבים, איך תדעו שאתם לא עוברים על החוק?

רו”ח אורי עזרא 17/05/2022 10:44

א+א-

במבצע ארצי לחשיפת מחזיקי חשבונות בנק ונכסים בחו"ל שנערך בימים האחרונים על ידי חטיבת החקירות והחטיבה המקצועית ברשות המסים נחשפו עשרות חשבונות בנק לא מדווחים המוחזקים בחו"ל על ידי אזרחים ותושבי מדינת ישראל.

במסגרת המבצע, נחקרו כ-20 חשודים ששמם נכלל ברשימות בעלי חשבונות בנק שהתקבלו על פי הסכמים לחילופי מידע בין מדינות בהתאם לנוהל CRS (Common Reporting Standard), אשר חשפו כספים לא מדווחים בהיקף של מעל 85 מיליון שקל!

במידה ויש לכם חשבון בנק בחו"ל, היות והיום זה דבר די נפוץ בקרב ישראלים רבים, איך תדעו שאתם לא עוברים על החוק?

אז יש לי חשבון בחו"ל, מה אני צריך לעשות?

לא כל אדם המחזיק בחשבון בנק בחו"ל חייב בדיווח עליו בארץ אלא רק אנשים המחזיקים בחשבון בנק בחו"ל בעל יתרה העולה על 1.8 מיליון ₪ (סכום משוער המשתנה משנה לשנה).יחד עם זאת, חשוב לציין שאם הכספים מניבים הכנסות כגון: השקעות בני"ע, ריבית וכו’ אז הרווחים הללו חייבים בדיווח בארץ ויתכן אף תוספת תשלום מס בארץ.

הבנק בחו"ל מנכה לי מס במקור, האם אני צריך לדווח גם בארץ?

גם אם הבנק בחו"ל כבר מנכה לכם מס במקור על רווחים שעשיתם בחשבון אצלו אתם נדרשים לדווח על רווחים אלה בהתאם לפקודת מס הכנסה בישראל.במקרה זה, המס ששולם בחו"ל יעמוד לרשותכם בהתחשבנות עם רשות המיסים בישראל.יצוין כי אם שולם בחו"ל מס העולה על המס הנדרש בארץ, רשות המיסים לא תשלם לכם את ההפרש.

הכספים שיש לך בחשבון בחו"ל נובעים מפעולות לא חוקיות? לא מדווחות?

במידה והינך מחזיק בחשבון שמעולם לא דווח לרשות המיסים בישראל והוא מעל ל 1.8 מיליון ₪ יש חשיבות גבוהה להתייעץ עם מומחה מס לצורך "הכשרת" הכספים הללו.מעת לעת רשות המיסים יוצאת במבצע של "גילוי מרצון" וגם בלי גילוי מרצון יש דרכים להגיע לרשות המיסים להסדרת הכספים, יש משמעות גבוהה בהליך המשפטי בין אם הלקוח יוזם את ההסדרה לבין אם רשות המיסים תגיע אליו לצורך הסדרת הכספים.גם אם הכספים הללו הגיעו מירושה ולא דווחו ניתן להסדיר את הנושא באופן חוקי ומסודר.בנסיבות מסוימות, ניתן להסדיר את הכספים אף ללא חשיפת בעל החשבון בפני רשות המיסים עד לרגע האחרון.

האם זה נכון שהחשבון שלי בחו"ל הוא סודי?

הבנקים לא יכולים להבטיח דבר שכזה, שכן מעת לעת ישנן אמנות חדשות בין מדינות לצורך שיתוף מידע.

מאת: רו"ח אורי עזרא ממשרד "קופרברג עזרא ושות’", מקבוצת אליוט גלובל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה