דיווח שוטף

וול סטריט פותחת שבוע בטריטוריה האדומה

בורסות אירופה יורדות בתחילת השבוע הביטקויין ממשיך להסחר סביב 30 אלף דולר, הנפט נסחר ב-109 דולר, מניות הטק הישראליות ממשיכות להיחסר תחת לחץ ויורדות

חדשות ספונסר 16/05/2022 17:00

א+א-

וול סטריט תפתח את שבוע המסחר בירידות שערים קלות על רקע הרצון להתאושש ולקטוע 6-7 שבועות רצופים של ירידות שערים.הדאו ג’ונס רשם בשבוע החולף רצף שלילי של 7 שבועות רצופים בעוד הנאסד"ק 100 והאס אנד פי 500 נחלשו במשך 6 שבועות.רצף שלילי החזק ביותר בשנים האחרונות.בשישי התאוששו המדדים עם עליות שערים חדות שעדיין שמרו על תשואה שבועית שלילית, אס אנד פי התחזק ב 2.4% בעוד הנאסד"ק 100 עלה 3.7%.

שבוע בסימן דוחות של ענקיות הקמעונאות ולא רק: מחר (שלישי) לפני המסחר יפרסמו וול מארט (WMT) והום דיפו (HD).ברביעי יפרסמו לאוס (LOW), טרגט (TGT) וסיסקו (CSCO) שאינה קשורה לקמעונאות.ביום חמישי תפרסם אפלייד מטריאלס (AMAT) מסקטור השבבים, רוס סטורס (ROST), קבוצת האופנה VFC, גראב האב (GRAB), קוהלס (KSS), קנדה גוס (GOOS) ועוד.

באירופה מגמה שלילית בפתיחת שבוע המסחר, הדקס יורד 0.7% הקאק הצרפתי נחלש ב 0.35%, הפוטסי הבריטי מאבד 0.1%.

בורסות אסיה פתחו את השבוע במגמה מעורבת ופחות התרשמו מהעליות בארה"ב, הניקיי עלה 0.45%, סין נחלשה ב 0.35%, הונג קונג ואוסטרליה עלו 0.25% כ"א.

שוק הקריפטו ממתין לשוק המניות, הביטקוין נסחר כל הסופ"ש סביב 30 אלף דולר.חבית נפט נחלשת 1% לרמה של 109 דולר לחבית מסוג לייט קרוד.הזהב התדרדר לרמה של 1,800 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

וויקס (WIX) הישראלית פרסמה דוחות הבוקר ובהם צמיחה בהכנסות של 12% ביחס לרבעון המקביל והפסד של 72 סנט למניה.החברה פרסמה תחזית חלשה לרבעון השני ותחזית צמיחה בהכנסות ל 2022 בגובה של 12-15 אחוזים.המניה יורדת 10% במסחר המוקדם.

מנדיי (MNDY) משיכה לצמוח (ולצנוח) עם עליה בהכנסות של 84% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעבר ל 108.5 מיליון דולר יחד עם צניחת המניה שרשמה ירידות שערים של 75% משיאה בנובמבר האחרון.ההפסד גדל גם כן מ 37.8 ברבעון המקביל להפסד של 67.5 מיליון דולר ברבעון הנוכחי.המניה יורדת 5% במסחר המוקדם.

נטפליקס (NFLX) עולה 1.8% במסחר המוקדם לאחר שקבלה העלאת המלצה מוודבוש מנייטרלי לתשואת יתר.

חברת הפינטק סופי (SOFI) עולה קצת מעל 4.5% במסחר המוקדם לאחר עליה של כ 19% ביום שישי האחרון.פייפר סנדלר מעלים המלצה למניה מנייטרלי למשקל יתר.

ספיריט איירליינס (SAVE) ממריאה 15% במסחר המוקדם לאחר שג’ט בלו העלתה את ההצעה לרכישתה עבור 30 דולר למניה.ספיריט כבר דחתה הצעה מוקדמת של ג’ט בלו והיא ממשיכה במיזוג שלה עם פרונטייר איילנייס גרופ (ULCC) שעולה קצת מעל 4% במסחר המוקדם במחזור דליל.ספיריט נסחרת במחיר 19.5 דולר הרחק מהמספרים של ההצעה.

טוויטר (TWTR) מאבדת 2% במסחר המוקדם לאחר אובדן של 9% ביום שישי האחרון.כזכור איילון מאסק משך את הצעת הרכישה על רקע בדיקה של חשבונות מזויפים.במהלך הסופ"ש צייץ מאסק על כך שעורכי הדין של טוויטר הודיעו לו שהוא הפר את הסכם הסודיות ע"י חשיפת גדלי המדגם המשמשים את טוויטר כשהיא מנתחת חשבונות ספאם.

ריביאן (RIVN) יצרנית הרכבים החשמליים מודיעה על מכירה נוספת של בלוק מניות ע"י חברת פורד (F).כעת נותרה פורד עם 9.7% ממניות ריביאן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה