דיווח שוטף

גב ים צונחת לפני הדוחות

חברת גב ים אשר הייתה מוקד המריבה בין אהרון פרנקל וצחי נחמיאס מבעלי מגה אור מאבדת גובה רב לאחר המחיר שנקבע בעסקה בין הצדדים לפי 38 ש"ח אחרי חלוקת דיבידנד

אלירן מדר 15/05/2022 14:14

א+א- 1

חברת גב ים העוסקת בייזום ושיווק נדל"ן מניב על שלל סוגיו אשר הייתה מוקד המריבה בין אהרון פרנקל וצחי נחמיאס עקב האטרקטיביות שלה, לאחר שפרנקל מכר לנחמיאס את החברה במחיר מניה של 38 ש"ח לאחר חלוקת דיבידנד נראה כי ישנם מספר גורמים אשר לוחצים את המניה מטה:

1.החברה תצא ממדד ה-MSCI - דבר אשר בהחלט מהווה מכה אנושה לנזילות וכן לאפשרות חשיפה למשקיעים זרים - כאשר ישראל לא נכנסה בסוף למדדי MSCI אירופה.

2.עליית הריבית - עליית הריבית היא בהחלט דבר מוכר לכל מaeיע וכאשר הריבית עולה אטרקטיביות הנדל"ן יורדת, עלויות המימון עולות ולכן ישנם משקיעים אשר לא מעוניינים יותר בחשיפה גדולה ומפזרים סיכונים.

3.מכירת בניין HSBC ע"י נכסים ובניין - מכירת הבניין האייקוני הייתה אבן דרך מהותית כך שע"י מכירתו - יווצר לחברה רווח נאה וכן תזרים מספיק גדול על מנת לשלם את המחיר עבור מניות פרנקל לעיל, לפי הודעת נכסים ובניין השוכר המהותי אשר משכיר 63% מהבניין לא יאריך את הסכם אשר עלול לפגוע במחיר הנכס, אשר ישפיע על העסקה לרכישת מניות גב ים.

כלל הגורמים והצניחה במחיר המניה יום לפניי הדוחות בוודאי אינם גורמים נחת למשקיעים-  אותם משקיעים מאוד אהבו את מלחמות השליטה אשר הרימו את המניה לגבהים חדשים, האם פרנקל יצא בזמן ? האם העסקה תתקיים ? מחר דוחות החברה אשר ישפכו אור על הנושאים הבוערים הללו

 

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מעניין שכל סוף יום נשאר ביקוש מטורף

    בבוק וגם היום באו קונים גדולים בתמיכה זה שורטיסטים שסוגרים את השורט?
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אלישיב12 15/05/2022 14:26