קרדיט: אייל טואג

מיזוגים ורכישות

רב בריח וגב ים בהסכם לבניית מפעל והשכרתו לרב בריח

רב בריח הקצתה לגב ים 70% מהון מניות רב בריח נדל"ן, גב ים תקדם ותקים את המפעל שיכלול 4 קומות של תעשיה על 38 דונם, היקף העלות 620 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 10/05/2022 09:34

א+א-

היום דיווחו החברות כי חתמו על הסכם עקרונות, על-פיו הקצתה רב בריח לגב-ים 70% מהון המניות בחברת רב בריח נדל"ן בע"מ. החברה המשותפת תפעל מול רמ"י להקצאת קרקע בשטח של כ-38 דונם, סמוך למקרקעי שלב א’, לצורך הקמת מפעל נוסף לרב-בריח, ותפעל לתכנון, רישוי והקמה של מפעל בשטח כולל של כ-55 אלף מ"ר אשר יושכר, עם השלמתו, לרב- בריח, לתקופה של כ-25 שנים, בתמורה לדמי שכירות המשקפים תשואה בשיעור של כ- 6% על ההשקעה.

מימון הקמת שלב ב’ של המפעל יעשה עד לאכלוסו ע"י גב ים ולאחר האכלוס כל אחת מהחברות תישא בעלויות מימון ההקמה לפי חלקה בחברה המשותפת.

כזכור, במהלך הרבעון הראשון של שנת 2021, התקשרו הצדדים בעסקה משותפת להקמת קריית רב בריח - גב-ים (שלב א’), בשטח כולל של כ-41 אלף מ"ר, על גבי חטיבת קרקע של רב בריח בשטח של כ-55 דונם באזור התעשיה אשקלון. שלב א’ של קריית רב בריח - גב-ים כולל מפעל חדש בשטח של 41,000 מ"ר בנוי על 55 דונם, אשר עתיד להיפתח בתחילת שנת 2023 ויאכלס את מפעל דלתות הפלדה והשערים של הקבוצה. רב בריח תשכור את הנכס לתקופה של כ-25 שנה. עם השלמת הקמתו של המפעל יהיה חלקה של גב-ים בנכס - 70% וחלקה של רב בריח - 30%.

הצדדים צפויים לחתום על הסכם מפורט בתוך 60 יום ממועד השלמת הקצאת הקרקע המיועדת להקמת שלב ב’ של המפעל.

 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, אמר היום:"גב-ים הציבה לעצמה כיעד את הרחבת פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים והתעשיה, וממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום זה, באמצעות ניצול עתודות קרקע היסטוריות קיימות המיועדות ללוגיסטיקה והצפת ערך של אזורי תעשייה ולוגיסטיקה קיימים. כן פועלת החברה לאיתור עתודות קרקע המיועדות ללוגיסטיקה ומרלוג"ים קיימים ורכישתם, על מנת להגדיל את היקף נכסיה בתחום, ולאפשר לה להוות תחרות ראויה על הביקושים הקיימים. תחום זה מהווה מנוע צמיחה נוסף ויציב ומסומן כאחד המוקדים העתידיים. הביקושים לשטחי אחסנה, לוגיסטיקה ותעשיה נמשכים בעוצמה. הרחבת ההתקשרות עם רב בריח, עם הסכם העקרונות שנחתם היום, מהווה צעד נוסף ומשמעותי של החברה בהשגת היעד האמור.

לגב-ים נכסים בהיקף של למעלה ממיליון מ"ר, מתוכם, היקף הנכסים המיועדים ללוגיסטיקה ותעשיה הינו כ-250 אלף מ"ר, כאשר בין המתחמים הבולטים נמצא פארק גב-ים מודיעין, פארק גב-ים ממן בלוד, פארק גב-ים קיסריה ואזורי התעשיה בחולון, יבנה, באר יעקב, מפרץ חיפה, טירת הכרמל, רחובות ואחרים.

קריית רב-בריח - גב-ים צפויה להניב לגב-ים, עם השלמתה ואכלוסה על-ידי רב בריח, הכנסות שנתיות הנאמדות בסך של כ-28 מיליון ש"ח".

 

עידן זו-ארץ, מנכ"ל קבוצת רב-בריח: "רב בריח סיימה את שנת 2021 עם הכנסות שיא שחצו את רף חצי מיליארד השקלים לראשונה בהיסטוריית החברה, צמיחה שנתית של כ- 38%, מתוכם צמיחה אורגנית של 17%.

הוצאה לדרך של שלב ב’ של המפעל החדש הוא פועל יוצא של מימוש אסטרטגיית הצמיחה ארוכת –הטווח של הקבוצה ותאפשר לנו המשך הגדלת הפריון והרווחיות, יצירת גמישות תפעולית, הגדלת כושר הייצור והגדלת פעילות הייצוא. בנוסף, שטחי המפעל הנוספים, מאפשרים לנו בחינה וקליטה של תחומים חדשים שאליהם מכוונת הקבוצה להתרחב בשנים הקרובות.

רב בריח משקיעה כ50% מתמורת הנפקתה מחודש אוגוסט 2021 במפעל החדש (שלב א’) בקווי ייצור  מתקדמים המנוהלים באמצעות מערכות מידע הנמצאות בחזית הטכנולוגיה. החברה מעריכה שכניסתה למפעל החדש בתחילת שנת 2023 (שלב א’) יוביל להתייעלות משמעותית בכושר הייצור ולהגדלת רווחיות החברה". 

  1. מניות בכתבה
  2. גב ים
  3. רב בריח

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה