ד"ר אסף טוקר, מנכ"ל מטריסלף קרדיט: יח"צ

דיווח שוטף

מטריסלף מודיעה על השגת אבן דרך משמעותית

הצליחה לראשונה להפוך תאי אדם בוגרים לתאי גזע המשמשים כבסיס לייצור רקמות אנושיות, צפו בהרחבה על החברה בספונסרTV

מערכת ספונסר 01/05/2022 10:16

א+א- 2

חברת הביומד מטריסלף מדווחת היום כי הצליחה לראשונה לייצר תאי גזע פלוריפוטנטיים מושרים מתאי דם פריפרי של בני אדם. במסגרת זו, ייצרה החברה את תאי הגזע הפלוריפוטנטיים בתהליך הנקרא reprogramming (תכנות מחדש) ואשר לאחריו הציגו תאי הגזע הפלוריפוטנטיים תכונות אופייניות של חלוקה והתמיינות כמצופה. תאי גזע פלוריפוטנטיים הינם בעלי יכולת להתמיין לתאים שונים, ביניהם תאים עצביים, ובכך ליצור, בשילוב עם ההידרוג’ל (אותו מפתחת החברה), שתל אוטולוגי עצבי המיועד לטיפול בפגיעות חוט שדרה במשותקים.

מטריסלף מפתחת שתלים אוטולוגים (עצמיים) לרגנרציה של רקמות פגועות על ידי שימוש במרכיב תאי ומרכיב חוץ תאי מהמטופל עצמו. הכנת השתלים נעשית בטכנולוגיה המשלבת הידרוג’ל ייחודי לחברה, רגיש לטמפרטורה ומיוצר בתהליך ייחודי הכולל עיבוד של פיסת אומנטום (רקמת שומן תוך בטני) הנלקחת מהמטופל עצמו ותאי גזע פלוריפוטנטיים אשר מיוצרים מתאים בוגרים הנלקחים גם הם מהמטופל.

להערכת החברה, ייצור תאי הגזע הפלוריפוטנטיים מהווה עמידה באבן דרך משמעותית נוסת במסגרת תכנית הפיתוח הפרה-קלינית של החברה. כמו-כן, העמדת היכולת להפוך תאי אדם בוגרים לתאי גזע, במקביל להשלמת פיתוח ההידרוג’ל מקדמת את החברה צעד נוסף ומשמעותי לקראת ביסוס יכולות ייצור עצמאיות של שתלים מתחילת התהליך ועד סופו.

להרחבה על חברת מטריסלף עם ד"ר אסף טוקר וד"ר תמר בספונסרTV

ד"ר אסף טוקר, מנכ"ל החברה: "הצלחתנו בייצור תאי הגזע האנושיים מהווה הישג כביר של צוות הפיתוח הן בהיבט המדעי והן בהיבט העסקי. העמדת יכולת ייצור עצמאית של תאים, ללא תלות בקבלני משנה חיצוניים, תמצב את החברה כשחקנית מרכזית בעולם התרפיה התאית והרפואה הרגנרטיבית ותחסוך בעלויות הייצור העתידיות. אנחנו מצפים כי ההצלחה בייצור עצמאי של תאים תהווה הזדמנות כלכלית אדירה בשוק של מיליארדי דולרים בשנה בתחום פגיעות חוט שדרה ובעתיד גם במחלות אחרות".

ד"ר תמר הראל אדר, סמנכ"לית המו"פ במטריסלף: "תהליך הפיכת תאי אדם בוגרים לתאי גזע בעלי יכולת התמיינות לכל סוגי התאים בגוף הינו תהליך חדשני ומבטיח בעולם התרפיה התאית והרפואה הרגנרטיבית. העובדה שהחברה יכולה לייצר בצורה עצמאית תאי גזע מתאי אדם בוגרים, היא ביטוי של עבודה מדעית חדשנית של צוות המחקר והפיתוח של החברה, המבוססת על צבירת ידע והעמדת יכולות וכלים יישומיים. היכולת לייצר תאי גזע עבור מטופלים, מהתאים שלהם, הינה רבת משמעויות ומאפשרת, בין השאר, ייצור רקמות חדשות לטיפול ברקמות פגועות. למעשה, מתאים אלו, יכולה החברה לייצר את כל סוגי הרקמות האנושיות".

 1. מניות בכתבה
 2. מטריסלף

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מטריסלף לדעתי

  עוד לא מגרדת את הפוטנציאל האדיר שלה. ואני חוזר כי כתבתי בעבר , ביום שהמשותק הראשון יקום , המחיר של היום יהיה בדיחה . מזכיר שזו דעתי בלבד ואין לי שום ידע בתחום ואין לראות בדבריי המלצה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אש22 01/05/2022 10:33

 2. 2
  מלמד אתכם שאי אפשר לתזמן מניות

  ביו... זה מגיע בהודעה בהפסקת מסחר כמה עשרות אחוזים למעלה.. לכן מניות שאני נכנס אליהם אני מאמין בהם ומנסה להיכנס כמה שיותר בתחתית.. לא תמיד מצליח. אבל ככה זה עובד לטעמי. כל העניין הוא לנסות להיכנס בנמוכים... ככל שיותר נמוך כך הסיכוי לרווח משמעותי גדל..לגבי סיכונים? אתם בטח כבר יודעים לבד. אין לראות בנאמר המלצה. (מחזיק כמות יפה) נ ב אייסקיור נמצאת בנמוכים שלה. וכומבן לא לשכוח מתי לצאת/לממש חלקית לחזק וכו.. רעיון לבדיקה עבורכם. הצלחות וברכות למחזיקים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Shimi2986 01/05/2022 10:22