דיווח שוטף

קנבוטק טסה 14% לאחר שהמשקיעים הבינו את משמעות ההודעה

החברה פרסמה הודעה לגביי הצלחה לקנבוטק בניסוי פטריה לסרטן הלבלב לפי יומיים ונראה שלאחר הבנת ההודעה המשקיעים הגיעו

מערכת ספונסר 13/04/2022 16:41

א+א-

קנבוטק, העוסקת בין היתר בפיתוח תרופה בוטאנית המבוססת על מיצוי מפטריית  Cyathus striatus ומיצוי קנבנואידים מצמח הקנאביס מדווחת כי בניסוי שערכה במודל תאי, חיסל מיצוי הפטריה 100% מתאי סרטן הלבלב באופן סלקטיבי יחסית וללא פגיעה בתאים נורמאליים, דיווח זה היה ב-11/4/22

 

הפטריה נמצאת במחקר לבחינת היעילות האנטי-סרטנית שלה במעבדה של פרופ’ פואד פארס באוניברסיטת חיפה מזה כ-8 שנים ונבחרה כמועמדת המועדפת לפיתוח תרופה לסרטן הלבלב וסרטן המעי הגס לאחר שהראתה תוצאות אנטי-סרטניות טובות יותר ממגוון פטריות אחרות אשר נבחנו. לפני מספר חודשים קיבלה קנבוטק זכויות שימוש גלובליות ובלעדיות על פטנטים שנוצרו במחקר של פרופ’ פארס והחלה בהובלת תהליך פיתוח מואץ של תרופה בוטאנית כהגדרתה ע"י ה-FDA.

אבן הדרך הראשונה בתהליך פיתוח התרופה הבוטאנית, הוגדרה כהתאמת שיטות גידול ומיצוי הפטריה לפרוטוקול ה-FDA עבור פיתוח תרופה בוטאנית אשר החברה צופה שיהיה זול וקצר משמעותית מתהליך הפיתוח של תרופה רגילה. בנוסף נבחנה הפעילות האנטי סרטנית של מיצוי הפטריה החדש והרכב הקנבנואידים שפותח על ידי קנבוטק על סרטן הלבלב.

 

מנכ"ל קנבוטק, אלחנן שקד מסר: "השלמנו אבן דרך משמעותית בדרך לפיתוח התרופה הבוטאנית לסרטן הלבלב. מדובר בצעד נוסף המקרב אותנו אל עבר החזון הגדול אותו הצבנו לעצמנו ולמשקיעים לפני כשלוש שנים. אני משוכנע שנמשיך לעמוד בלוחות הזמנים ותוך 12 חודשים נסיים את שלב הוכחת ההיתכנות ונפעל לשיתוף פעולה פיתוחי עם חברת תרופות גדולה, מול ה-FDA."

  1. מניות בכתבה
  2. קנבוטק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה