דיווח שוטף

תוצאות מחקר על מוצר של קנבוטק לחיזוק מערכת החיסון

תוצאות ניסוי במודל תאי אשר בחן את יעילות מוצר Immunity והראה הפחתה של מעל ל-80% בתהליך הדלקתי ובחלק מהמקרים העלמות מוחלטת של הדלקת

חדשות ספונסר 22/03/2022 11:24

א+א-

קנבוטק, העוסקת בפיתוח תכשירים אונקולוגיים מבוססי פטריות וקנאביס רפואי, מדווחת כי אתמול פורסם בכתב העת הרפואי  Journal Of Fungi תוצאות ניסוי במודל תאי אשר בחן את יעילות מוצר Immunity והראה הפחתה של מעל ל-80% בתהליך הדלקתי ובחלק מהמקרים העלמות מוחלטת של הדלקת. מוצר ה Immunity- מבוסס על קומפלקס ייחודי של 5 מיצויי פטריות מרפא בשילוב עם CBD מצמח ההמפ ונבנה לצורך חיזוק החוסן של מערכת החיסון.

הניסוי נערך במוסד הטכניון - מכון למחקר טכנולוגי בישראל ע"י פרופ’ משה גביש, פרמקולוג בכיר שכיהן כראש המחלקה לפרמקולוגיה וכן כסגן דיקן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה בטכניון ופרופסור פואד פארס מומחה לביולוגיה מולקולארית ולחקר הסרטן בפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטת חיפה. ד"ר באסם פארס וד"ר דב מלמד ליוו את הניסוי מטעם החברה.

הניסוי התמקד בבחינת יעילות מוצר ה Immunity-שפותח ע"י החברה בהפחתת סימני דלקת באמצעות שימוש במאקרופאג’ים אשר באופן טבעי, בעת חשיפתם לגוף זר (כמו וירוס), מפרישים חלבונים המכונים ציטוקינים, וכן חלבונים קטנים יותר המכונים כימוקינים שתפקידם העיקרי הוא לגייס את מערכת החיסון לצורך חיסול אותו תוקף ובמקרים רבים אותם חלבונים מופרשים בכמויות גדולות מידי ועלולים לגרום לתגובה דלקתית יתרה, ואפילו נזק לרקמה הדלקתית עצמה.. במסגרת הניסוי נרשמה הפחתה של הפרשת הציטוקינים והכימוקינים, הפחתה של עוצמת התגובה של מערכת החיסון וכן הפחתה של התופעה הדלקתית.

הניסוי הינו ניסוי ראשון מתוך שני ניסויים פרה-קליניים מתוכננים, אשר מיועדים לבחון את השפעות שונות של המוצר על חיזוק החוסן של מערכת החיסון בגוף.  

המוצר נבנה על בסיס מידע ספרותי רחב והותאם כך שיגרום בו זמנית לשתי השפעות מנוגדות על מערכת החיסונית המאזנות אחת את השנייה: חיזוק המערכת החיסונית ע"י הגברת ריכוז אבני הבניין של המערכת החיסונית בגוף מחד, ומאידך, הורדת אלמנטים דלקתיים היוצאים מכלל שליטה, כפי שקורה במקרה של התקפה ויראלית לדוגמה.

נזכיר כי החברה החלה ברבעון האחרון של 2021 בשיווק מוצר ה Immunity-באנגליה כחלק ממכלול הפתרונות שלה בתחום מוצרי רפואת המניעה הכוללים 35 מוצריOTC , בדיקות גנטיות ואפליקציה בשם MyBeing . להערכת החברה, תוצאות הניסוי כאמור לעיל מסייעות לבסס את איכות ויעילות מוצר ה Immunity- ואת הפוטנציאל של החברה לחדור לשוק האנגלי באמצעותו.

 

לפרטים מלאים אודות המחקר וממצאיו ראו פרסום במגזין Journal Of Fungi:

https://www.mdpi.com/2309-608X/8/3/321

  1. מניות בכתבה
  2. קנבוטק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה