קאר שולץ, נשיא ומנכל טבע קרדיט: יחצ

דיווח שוטף

טבע סוגרת הסדר נוסף ברוד איילנד

החברה תשלם פיצוי כספי קטן וכן תרופות בהיקף משמעותי יותר אשר בהחלט מהווים הסכם ע"פ המתווה שאליו החברה מכוונת, המניה בארה"ב הגיבה בחיוב ועלתה כחצי אחוז

חדשות ספונסר 22/03/2022 07:42

א+א- 2

טבע ארה"ב, חברת בת של טבע תעשיות פרמצבטיות בע’’מ (NYSE and TASE: TEVA), הגיעה להסכם עם התובע הכללי של מדינת רוד איילנד, ארה"ב בנוגע לתביעות הקשורות לאופיואידים במדינה. על פי תנאי ההסדר, טבע תשלם לרוד איילנד 21 מיליון דולר ארה"ב על פני פרק זמן של 13 שנים ותספק את התרופה הגנרית (naloxone hydrochloride nasal spray) ®Narcan מצילת החיים שטבע השיקה לאחרונה, וכן תספק היקף משמעותי של תרופת Suboxone®(buprenorphine naloxone (sublingual tablets), בשווי כולל המוערך ב-78.5 מיליון דולר ארה"ב (עלות רכישה סיטונאית) על פני 10 שנים.

מבנה ההסכם עולה בקנה אחד עם ההסכמים שטבע הודיעה עליהם לאחרונה וכולל גם הוא רכיב משמעותי של אספקת תרופות מצילות חיים בהיקף העונה - או אף עולה - על הצורך הנוכחי במדינת רוד איילנד במשך 10 השנים הבאות, תוך הוספת הוצאות עבור המשפט, שהיה אמור להתחיל ב-16 במרץ 2022. החברה ממשיכה לנהל משא ומתן פעיל על מנת להגיע להסדר כלל-מדינתי בארה"ב.

טבע מאמינה שההסכם אליו היא הגיעה היום עם מדינת רוד איילנד מהווה צעד קריטי לעבר השגת טיפולים מצילי חיים לאנשים הסובלים מהתמכרות לאופיואידים. ההסכם אינו כולל הודאה בעוולה והחברה תמשיך להגן על עצמה בבית המשפט במדינות שבהן לא הגענו לתנאי הסכם פשרה.

תרופתbuprenorphine naloxone  היאהתרופה המרכזית לטיפול בהתמכרות לאופיאודים ונחשבת ל"תקן הזהב". Naloxone היא תרופה מצילת חיים שיכולה לגרום להיפוך מנת יתר מאופיואידים. טבע כוללת תרופות אלה כחלק מהחתירה המתמשכת של החברה להגיע להסדר כלל-מדינתי או מול מדינות מסוימות בארה"ב, בדומה להסכם שהוכרז היום.

 1. מניות בכתבה
 2. טבע

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  זה טוב למשקיעים

  וכנראה שלא כולם יהודים..
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Peri1963 22/03/2022 09:25

 2. 2
  וזה טוב ליהודים |25||25|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  רוני.1 22/03/2022 08:45