יניב חברון קרדיט: ניקול דה קסארו

דיווח שוטף

נקסט ג’ן רוצה להמשיך במיזוג עם סנטק מדיקל

חברת סנטק מדיקל שמפתחת מכשירים לזיהוי מחלות בנשיפה הודיעה היום על מינויו של פרופסור שמואל שפירא למנהל הטכנולוגיות הכללי (CTO) החדש.

חדשות ספונסר 15/02/2022 10:37

א+א- 1

חברת סנטק מדיקל שמפתחת מכשירים לזיהוי מחלות בנשיפה הודיעה היום על מינויו של פרופסור שמואל שפירא למנהל הטכנולוגיות הכללי (CTO) החדש. החברה המפתחת מערכת לזיהוי מחלות וסרטן באמצעות נשיפה ומתמקדת בימים אלו במערכת לזיהוי נשאי הקורונה שעתיד לשמש כקו הגנה הראשון כנגד וריאנטים ופתוגנים נוספים ולספק פתרון לביטחון ביולוגי.

 

רן טל, מנכ"ל סנטק מדיקל: "אני גאה ושמח על הצטרפותו של פרופסור שפירא לחברה. אני סמוך ובטוח שיכולותיו המדעיות יתרמו רבות לחברה ובטוחני שיחד נשמש צוות מנצח ויצעיד את החברה קדימה"

 

פרופסור שמואל שפירא מנהל הטכנולוגיות הראשי הנכנס: ""בחודשיים האחרונים התוודעתי לפעילותה המדעית של החברה, ליכולותיה, למשאב האנושי המדעי המצויין, לציוד המתקדם שברשותה ולפוטנציאל המדעי הגדול והמבטיח של החברה בתחום הדיאגנוסטיקה ומדעי החיים בכלל".

 

פרופ’ שמואל שפירא MD MPH (אל"מ במיל’) הוא רופא ופרופסור מן המניין למינהל רפואי בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית ומומחה מינהל מו"פ, חדשנות, ניהול סיכונים, רפואת טרור וטראומה. שפירא כיהן במשך 8 שנים כמנכ"ל המכון הישראלי למחקר ביולוגי ויו"ר מועצת המחקר של מדעי החיים בישראל, עד שנת 2021 ושימש כמנהל, מייסד, הזרוע הצבאית של הפקולטה לרפואה ומנהל בית הספר לבריאות הציבור בהדסה של האוניברסיטה העברית וסגן מנכ"ל הארגון הרפואי הדסה.

 

סנטק מדיקל מתמחה בזיהוי חומרים כימיים אורגנים נדיפים הייחודיים למצבי חולי שונים (ביו-מרקרים). בתחילת דרכה פעלה החברה למיפוי ביו-מרקרים ופיתוח מערכות לזיהוי סוגי סרטן שונים ומחלות זיהומיות כגון שחפת וזיהומים נרכשים בבתי חולים. עם פרוץ מגפת הקורונה, עלה הצורך בשלב מוקדם בצורך בזיהוי מהיר ולא-פולשני של חולים ונשאים של נגיף הקורונה. לפיכך, החליטה החברה להתמקד באתגר זיהוי הקורונה.

 1. מניות בכתבה
 2. נקסט גן

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בדיוק שמעתי בתקשורת שמחפשים

  תחליף לבדיקת האנטיגן בדמוי בדיקת נשיפה ..|52|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mvk 15/02/2022 11:01