דיווח שוטף

ויולה ונצ’רס מכריזה על קרן שישית בהיקף של 250 מיליון דולר

"בדומה לאיירון סורס, פאגאיה, ורביט ולייטריקס, גם בקרן הבאה נמשיך לזהות צוותים מצטיינים בשלבים מוקדמים ולסייע להם כל הדרך עד הפיכתם ליוניקורן"

חדשות ספונסר 20/01/2022 08:43

א+א-

קרן ויולה ונצ’רס מודיעה היום על גיוס קרן חדשה, השישית במספר, בהיקף של 250 מיליון דולר אשר תוקדש להשקעות בשלבים מוקדמים ((Early Stage.

 

ויולה ונצ’רס השקיעה עד היום בכמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות שצמחו בישראל, ביניהן, IronSource, Payoneer, Outbrain, Redis, Verbit, Pagaya, Lightricks  Immunai,ועוד. ברובן המכריע היוותה משקיע ראשון ושותפה מהותית עד היום.

 

השנה האחרונה, אשר היוותה נקודת שיא עבור ההיי טק הישראלי, היתה גם משמעותית עבור הקרן, אשר 8 מחברות הפורטפוליו שלה הגיעו לשווי של מעל למיליארד, ובראשן איירון סורס אשר נהפכה לדקהקורן. הקרן, אשר היתה המשקיע המוסדי הראשון בחברה, רשמה החזר של פי 50 על השקעה זו.

 

דני כהן, שותף מנהל בקרן ויולה ונצ’רס, ציין: "כפי שידענו בעבר לזהות צוותים מצטיינים בשלבים מאד מוקדמים, כך אנו שואפים לעשות גם בקרן הבאה. כבר בשנה האחרונה ביצעה הקרן מעל ל – 10 השקעות בשלבי  Seed ואנו צופים כי במסגרת הקרן השישית נשקיע ב – 25-30 חברות עם אסטרטגיה להיות הצ’ק הראשון בחברה”.

 

בין הסקטורים שבהם תתמקד הקרן החדשה – פינטק, Vertical AI (פתרונות ורטיקליים מבוססי AI), Digital Health, סייבר,  SaaS 3.0, ו- next-gen enterprise infrastructure (פתרונות חומרה ותכנה לבניית "התשתית החדשה של האינטרנט" הנובעות מהמעבר המסיבי לענן).]בנוסף לכך, הקרן תקצה חלק מהשקעות הקרן לחברות קריפטו ו-[Web 3.0.

 

עוד ציין כהן: "אנחנו חיים באחת התקופות המרתקות עבור חברות טכנולוגיה - ההתפתחות הדרמטית ביכולות AI, חדשנות במודלים עסקיים ואקסלרציה ביכולות ההפצה הדיגיטלית, יאפשרו להביא חדשנות לסקטורים נוספים ואנו מאמינים שלאקוסיסטם הישראלי יש יתרונות מובנים שיאפשרו לבנות את חברות גלובאליות משמעותיות בסביבה החדשה הזו".

 

לצד גיוס הקרן החדשה, מודיעה ויולה ונצ’רס על קידומה של יעל אלרואי לשותפה. אלרואי הצטרפה לויולה ונצ’רס בשנת 2019 כפרינסיפל ולקחה מאז חלק משמעותי במציאת באיתור השקעות חדשות ועבודה עם יזמים בתחילת דרכם. אלרואי יושבת כיום ב–7בורדים של חברות פורטפוליו ובשנה האחרונה אף הובילה את תחום ה-Digital health והשקיעה בשתי חברות בתחום זה.

ליעל נסיון של עשור בסטארטאפים וחדשנות, בין היתר בניהול מוצר ועבודה עם חברות fortune 500 על פיתוח מוצרים חדשים. היא בוגרת תואר ראשון בביוטכנולוגיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בביולוגיה מולקולרית ממכון וייצמן. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה